Pravidla bowlingu

Jedno mi není jasnéBowling nijak zvlášť nemiluji. Ale díky filmu Big Lebowski jej mám rád. Dlouho jsem kuželky neporážel, teď jsem však shodou okolností byl na bowlingu ve třech dnech dvakrát. V pátek jsem zjistil, že si princip počítání moc nepamatuji, a tak jsem si před dnešním koulením přečetl pravidla, díky čemuž jsem pak byl za chytrýho, který princip počítání vysvětloval ostatním.

Jen jedna věc mi stále není jasná — proč se občas některé bodové ohodnocení barevně zvýrazní?

9 thoughts on “Pravidla bowlingu

  1. ZvýrazňováníViděl jsem to v pátek i dnes. Bohužel je to tak nenápadný, že jsem si toho v obou případech všiml až později a nebyl jsem tak schopný si to spojit s nějakou konkrétní situací na dráze.

  2. Ja som bol isty cas dokonca clen kolkarskeho klubu ale pravidla nepoznam absolutne, bol som tam len parkrat aby som ziskal potvrdenie do skoly ze som sportovec 🙂 Takze nepomozem…

  3. zvyraznovanipokud pojmem "nektere bodove oznaceni" myslite pocet kuzelek shozenych v prvnim hodu "kola", pak by to oznaceni mohlo znamenat takzvany split, tedy obtiznejsi rozestaveni kuzelek, kdy mezi dvema stojicimi kuzelkami alespon jedna chybi (nejtypictejsim prikladem splitu jsou dve kuzelky (obecne muze byt treba i se ctyrmi) cislo 6 a 10 (tedy v nejzadnejsi rade protejsi krajni)… takove oznaceni je vicemene pro zajmavost (a osobne sem se s barevnym nesetkal, takze to muze znamenat neco zcela jineho nez prave popisuji 🙂 ), v nekterych hernach se to neznaci vubec, v jinych krouzkem kolem cisla.

  4. jo jo souhlasilbych s Mirkem, že složitější hod se označuje právě "kolečkem" kolem čísla. Několikráte jsem měl tu čest se s tímto setkat. Bohužel jsem to zvládnul jen jednou překonat. Zřejmě to má každý výrobce bowlingového zařízení jinak provedené.

  5. a podle jednoho bodu je jistě bowlinghra, která přinejmenším diskriminuje 4% menšinu. Schválně, mrkněte na pravidla bod č.2.21 😉 S tím by se mělo něco dělat..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *