Hledáte nejlepší český freemail?

O vítězi testu freemailů rozhodla kvalitní antispamová a antivirová ochranaMarek Prokop se na mě asi zase bude zlobit, když se zmíním o článku, který vyšel v papírovém časopise, ale měl jsem s ním tolik práce, že se o nabyté poznatky musím podělit. Pro časopis Svět počítačů jsem totiž po rozsáhlém testu vyhledávačů vypracoval i podobně obšírný test osmi tuzemských freemailů.

Porovnávat jednotlivé parametry freemailových služeb není jednoduché. Některé freemaily se totiž snaží zvýhodňovat uživatele připojené přes konkrétního poskytovatele připojení, jiné freemaily nabízejí vylepšení parametrů schránky za poplatek. Byla-li tedy některá funkce podmíněna konkrétním připojením, snížila se známka o dva stupně. O tři stupně byla známka snížena v případě, kdy byla funkce dostupná pouze za poplatek.

Výsledek testu:

 1. Email.cz
 2. Centrum.cz Email
 3. Seznam.cz E-mail
 4. MujMAIL
 5. Post.cz
 6. Quick.cz E-mail
 7. Tiscali Mail
 8. RazDva

Sedm z osmi testovaných freemailových služeb patří některému z portálů nebo telekomunikačních operátorů. A právě ta jediná nezávislá služba Email.cz se stala vítězem. Rozhodujícím faktorem, který Email.cz posunul na příčku nejvyšší, je bezpečnost práce se schránkou. Zcela zdarma je zde k dispozici kvalitní antivirová ochrana a neméně kvalitní ochrana proti nevyžádané poště. Mezi nedostatky této služby ale patří placené stahování e-mailů (POP3) a především velmi nepřehledná grafická podoba rozhraní.

Jen v těsném závěsu za vítězem zůstaly freemaily tří největších tuzemských portálů. Proti freemailu portálu Centrum hovoří neexistence antivirové ochrany, freemail Seznamu ztrácí malou velikostí schránky a freemailová služba Atlasu doplatila na chybějící antispamovou ochranu (o vyrovnanosti pořadí na prvních příčkách svědčí skutečnost, že pokud by v posledně jmenovaném případě antispamová ochrana nechyběla, stal by se freemail Atlasu vítězem testu).

O lepší umístění služby Post.cz ji připravila zpoplatněná antivirová a antispamová ochrana a přítomnost některých funkcí pouze v případě připojení přes službu Volný. Freemailům na posledních místech kromě chybějící ochrany proti nevyžádané poště a zavirovaným e-mailům přitížila také nedostatečná kapacita schránek. V ostatních parametrech se ale i nejhůře hodnocené freemaily vyrovnají svým kolegům z vyšších příček žebříčku.

7 thoughts on “Hledáte nejlepší český freemail?

 1. Takže vyhrál freemail, který nelze nijak rozumně ovládat? Jak píšeš nedostky Email.cz:

  "patří placené stahování e-mailů (POP3) a především velmi nepřehledná grafická podoba rozhraní."

  Pro mě je POP3 největší nutnost, bez které si nedokážu představit email. A FREEmaily jsou od toho, aby byly free a ne za peníze.

  Jak ale ovládat email, který nemá POP3 a má špatné grafické rozhraní? A do patiček ještě dává reklamu.

 2. E-mail.czad placené POP3 — nech si z Email.cz přeposílat e-maily do jiné schránky a stahuj odtamtud

  ad nepřehledná podoba — je to skutečně příšerný, ale dá se zvyknout

  ad reklamní patičky — to dělá drtivá většina freemailů

  Ještě jeden můj osobní postřeh — mám schránku na Centrum.cz a i když je to jinak skvělý freemail, štve mě absencí antivirové ochrany a antispam se v poslední době dost zhoršil. Měl jsem donedávna upozorňování na došlou poštu na mobil, ale už mě nebavilo neustále mazat SMSky oznamující došlé viry a spamy. Našel jsem však řešení — všechnu poštu si přeposílám na Email.cz a teprve zde jsem si nastavil upozorňování na mobil. Je to paráda, Email.cz skutečně téměř všechny nevyžádané zprávy odfiltruje a na mobil chodí info jen o "skutečných" e-mailech.

 3. Email.czJa pouzivam hlavne email.cz a je idealni. Postu si preposilam na jiny ucet (i presto, ze jsem jiz ziskal diky registraci nekdy pred 6 lety POP3 zdarma jako darek k vanocum). Ma to i jinou vyhodu. Na reklamni emaily co se davaji do schranky email.cz nejsou aplikovany filtry, takze se nepreposilaji dale. Takze spam je odfiltrovany,viry prochazi (ale resim na lokale antivirovym pluginem v mailovacim programu) a nechodi mi zadna reklama 🙂

 4. Vazne Email.cz?Musim se pripojit k Petru Weidovi. Email.cz bych na prvni misto taky rozhodne nedaval. Rozhrani je skutecne neprehledny a napr. reklama primo nad kazdou otevrenou zpravou (navic ve frame, coz ji jeste vic ubira misto) je velky minus. Stava se tak, ze kdyz si clovek otevre zpravu, musi nejdriv rolovat, nez si ji vubec muze precist.
  Jakmile je POP3 za penize, je spatne rozhrani fatalni chybou. Reseni s preposilanim a stahovanim z jineho mailu je trosku prekombinovane:)

 5. email.czTo si snad delate srandu…
  Vsak ten email.cz kazdou chvili nejede a navic to vubec nema zadnej antispam.
  Pouzivam to jako spam box pro registraci na ruzne stranky, denne mo tam prijde tak 20 spamu 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *