Kopírování konečně za paušál

Každý bloger bude již brzy platit za svůj blog


Od 10. listopadu zavádí český stát nové účelové poplatky ze zařízení a médií umožňujícím pořizovat kopie záznamů jakéhokoli druhu. Tyto poplatky mají jít přímo na konta autorských svazů. Protože platit za něco dvakrát je nemorální a stát to nemůže po nikom chtít, nabízí se druhá možnost, která tento krok vysvětluje: stát začíná tolerovat nelegální kopírování a vybírá na něj pro umělce plošně předplatné. [zdroj]

Bylo zjištěno, že množství krádeží v obchodech už překračuje únosnou mez. Bude proto zaveden poplatek z nákupní tašky – za každou tašku do 10 litrů bude činit 10 Kč, od 10 do 20 litrů 20 Kč a za větší tašky 30 Kč. Poplatky bude vybírat Sdružení obchodu a budou rozděleny mezi obchodníky. Že je to nesmysl? Není, jen detaily se mírně liší. [zdroj]

Čeští zemědělci, zabývající se pěstováním brambor, se bouří a prostřednictvím nově ustanoveného revolučního akčního výboru se domáhají hromadného zavedení preventivní protizlodějské přirážky za každý prodaný proutěný košík a kastról, kteréžto mohou být být použity k neoprávněnému sběru jimi vypěstované poživatiny, respektive k jejímu následnému finálnímu zpracování. [zdroj]

Všechny výše uvedené texty jsem sesbíral jinde. Jednoduše jsem je sem zkopíroval. Je to tak snadné. A stejně to dělá každý. Až nějaké ministerstvo zavede poplatky za provozování blogů, konečně s klidným svědomím odstraním ty ošklivé odkazy na zdroje.

9 thoughts on “Kopírování konečně za paušál

  1. Vůbec nejlepší by bylo, kdyby si každý novorozenec hnedka zkraje odseděl tak dva tři roky vězení. Stejně bude krást, podvádět a smilnit, tak ať to má za sebou a je pokoj, kdo ho má potom honit.

  2. to RowdyTo by nešlo. Novorozenec si to nemůže odsedět, ten jen leží. Vím to, dva takové jsem měl doma.

  3. Kopírování je a bylo zcela legální už předtím. Svazům vlastně platíme za to, že máme prostředky k tomu, dělat to, na co máme právo. Není to na palici?

  4. No já myslím, že není problém, aby zákonodárci uzákonodali do trestního řádi nový pojem “ odbatolit“ a “ odležet“ ,stejně většina vezňů nedělá nic jiného než leží, takže novorozenci by prostě část trestu odleželi a zbytek pak odseděli,případně odbatolili. Myslím, že s tím nebude problém, pro tohle zvednou pazoury i komanči:-)

  5. Tak to joJá bych zavedl poplatek za vstup do každého obchodu 20 Kč. Kdo jde udělat normální nákup tak se mu to vyplatí a kdo jde krást tak tomu ještě víc.
    No a navíc by mi do obchodu nelezli blbečci co běží přes půl města pro dva vajíčka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *