22 thoughts on “Absurdita poplatků u lékaře

 1. hele, nová doménapoplatky jsou regulační. osvícenou vládu tedy mohlo mohlo napadnout že cca do 15 let o regulaci nejde, do určitých let tam pacoši nechodí dobrovolně, jde jen o skrytou daň.
  ale nerad slyším o osvobození od poplatků až do 18 – ani náhodou. to už jsou robátka dávno ve věku kdy dochází k masívnímu zneužívání posezení v čekárnách.
  rád bych platil 90,- za každou návštěvu, kdybych věděl že budu do 1/4 hodiny na řadě. v opačném případě by měl pacient dostat od doktora dostat penále ve výši zbytečně prosezených hodin * minimální mzda.

 2. provokaceProvokace? I ty Laco?

  Diskuzím o našem zdravotnictví se pokud možno vyhýbám, protože nechci aby se někdy dostal na povrch ten vztek objevující se při kontaktu s většinou zdravotnického personálu. čest výjimkám.

 3. Nechapu jedno. Proc vlada i takovou do nebe volajici pitomost obhajuje?
  I kdyz vlastne… ono je jich vic…

 4. NEMOCNÉ ZDRAVOTNICTVÍ[1] Naprostý souhlas.

  [2] Část zdravotnického personálu jsem si vzal za ženu, takže informace o stavu zdravotnictví mám z první ruky. Článek proto žádnou provokací není, titulek myslím vážně, alespoň tedy pokud se budeme bavit o poplatcích za děti.

  [3] Odpověděl sis sám.

 5. smutný konec[4] mám v příbuzenstvu 1 doktora a 2 zdravotní sestřičky a i oni obvykle jen skřípou zubama.

  Nedávno jedna z nich ležela na bulovce a jen její smutné oči zabránili tomu, abych zlámal ruce většině personálu, který ji tam měl na starosti.

  Ale přiznám se že nevím, jestli na tyhle problému vůbec existuje lék. A když to vezmem zgruntu, tak s podobnejma problémama se potýká školství i policie…

  Že by NEMOCNÝ STÁTNÍ SEKTOR?

 6. Tim se to vysvetluje!Tu lepsi cast zdravotnickeho personalu ma Laco za zenu doma, ta horsi je pro nas ostatni!

 7. Placené zdravotnictvíVy nesouhlasíte s poplatky u lékaře?
  Víte jak to funguje ve vyspělejších státech?

 8. najdi 5 rozdílů[7] ne, pověz nám prosím o tom ;-D

  Ne, teď vážně. Vím jak to funguje ve vyspělejších státech. Ovšem pokud i ty víš, jak to tam chodí, nemohly ti uniknout minimálně 2 podstatný detaily.
  1) odvod do státní kasy je podstatně nižší
  2) doktoři i personál se tam chovaj ZCELA jinak…

 9. REGULOVANÉ DĚTI[6] Vzhledem k u nás nepovolenému mnohoženství jsem si vzal pouze jednu z lepších částí zdravotnického personálu. Ještě bych jich tedy pár mělo zůstat pro ostatní. Doporučuji zvláště DĚTSKÉ SESTRY!

  [7] Souhlasím s REGULAČNÍMI poplatky u lékaře. Ale ne pro děti, u nich pozbývají smyslu, o čemž svědčí absurdnost textu v oskenovaném dokladu.

 10. exekucedocela by mě zajímalo, kdo a jak by to po Adamovi vymáhal, když to Adam převzal, proč za něj podpisem souhlasil někdo jiný…

  ten scan je přesnou ukázkou nedomyšlenosti, to že to ještě platí ukázkou nadmutosti a arogance diskutovat.

 11. jaká společnost – takoví lékařiProč každého překvapuje jaký je zdravotnický personál?
  Po 8 letech praxe jsem vděčný, když alespoň 1x do měsíce přijde do mé ambulance člověk, který mi odpoví na pozdrav, není a priori agresivní a arogantní, má alespoň trochu racionální očekávání (tím myslím, že pokud má potíže 2 roky, tak nečeká, že se jich do druhého dne zbaví) a má snahu pro svůj zdravotní stav něco aktivně dělat 🙁

  Jeden postřeh od prof.Tanse (Nozozemí):
  dříve chodili na medicínu chytří kluci, pak chytré holky, nyní ošklivé holky

  ad poplatek pro mrně – bohužel dochází k tak paradoxním situacím, kdy se rodiče v neděli odpoledne cestou z chajdy zastaví na akutním příjmu, ať jejich potomkovi změří teplotu, pač jim zrovna přišel teplejší a oni to mají cestou (nemluvě o těch, kteří raději teploměr doma ani nemají…)
  takových příhod mám z praxe na celý blog 🙂

 12. taky názor[11]Ano, tento názor beru jako jakýsi nesmělý pokus o obhajobu lékařů.

  Očekával bych sice, že doktoři budou profesionálové, kteří se s podobnými situacemi dokáží vyrovnat (tak jako v celé řadě jiných oborů), ale i pokud ne, jsem ochoten nad tím mávnout rukou. Holt na hrubý pytel hrubá záplata.

  Nijak to ale neobhajuje stále větší neprofesionalitu lékařů a sestřiček, kteří nejen zaostávají z lidského hlediska, ale především z toho profesionálního. Za poslední měsíc jsem toho v této „oblasti“ zažil tolik, že by to stačilo na dvě „nemocnice na okraji města“ (nebo jak se ten seriál o doktorech jmenoval).

 13. RUDEJ TEROR — TITULEK ROKU![14] Proč mažu nevkusné komentáře? Protože to je MŮJ SOUKROMÝ BLOG. Jestli tohle nechápeš, běž JINAM.

 14. Co je tolik absurdního na zavedení regulačního poplatku bez vyjímek? Dítě v tomto věku k doktorovi asi samo nepůjde a doklad podepsala evidentně Markéta Bittnerová a snad stále platí, že za dítě jedná v právních úkonech jeho rodič, takže na tom nic až tak absurdního nespatřuji … Z těch poplatků se bohužel udělalo obrovské politikum. Prý že zdravotnictví má být zadarmo. A co ještě má být všechno zadarmo? Podle mojí osobní zkušenosti jsou služby zadarmo v důsledku nakonec vždycky ty nejdražší nebo nejhorší. Zdravotnictví něco stojí a je to sakra hodně, farmaceutické firmy a jejich reprezentanti si žijou z ekonomického pohledu velmi nadprůměrně, oproti čemuž kontrastuje právě zdravotní personál, který to v krvi a potu „oddře“ a je hodnocen jen zlomkem toho, co vydělávají dealeři … A pak se všichni diví, že to ten personál nemotivuje k lepšímu zákaznickému přístupu – i kdyby cokoliv zlepšili, žádné odměny se jim totiž stejně nedostane. Zdravotní péče byla nadužívána a to jen proto, že byla úplně zadarmo a většina lidí si tak neměla šanci uvědomit, že právě čerpá něco, co opravdu stojí peníze, tedy vytrácel se jakýsi samoregulační efekt toho vybírat si tu službu jen v opravdu potřebném rozsahu. Každá komerční pojišťovna ví, že pro pojistné plnění je namístě sjednat spoluúčast. Ve zdravotnictví přitom ta potřeba spoluúčasti platí dvojnásob… Howgh:-)

 15. LÉČBA KLAUSEM[18] Pacient převzetím tohoto dokladu potvrzuje, že údaje v něm uvedené jsou správné, prosté omylu a že si je vědom, že v případě nedodržení lhůty splatnosti bude přikročeno k vymáhání částky právní cestou.

  Mně je úplně jedno, kdo je pod tímto textem podepsaný. Pacientem byl ADAM. To po něm se chce potvrzení správnosti údajů. A to je absurdní stejně, jako začít léčit nemocné zdravotnictví vybíráním peněz od dětí.

 16. [19] Tak znovu – zákonným zástupcem pacienta není nikdo jiný než jeho rodiče. Takže pacientem je ADAM zastoupený MARKÉTOU. Na tom nic absurdního fakt není. Když budeš chtít Adamovi spořit, taky to budeš podepisovat Ty nebo Markéta a budou tam úplně stejné formulace, takže tady jen hledáš zástupné argumenty pro to, že nesouhlasíš s poplatky u dětí …
  Ty poplatky byly jednou zavedeny a nemá v nich být vyjímka – je to příjem zdravotnického zařízení, takže by bylo nefér, aby doktor za tentýž úkon jednou něco dostal a podruhé ne … připouštím, ale, že hlavní efekt regulace opravdu není u dětí, ale u důchodců a lidí používajících nemocenské pojištění jako alternativu dovolené a taky připouštím, že to může mít dopad na zdraví dětí ze sociálně slabších vrstev. Takže pokud to pojmeme jako veřejný zájem, dalo by se to řešit třeba tak, že se to nějakým způsobem zahrne do rodinných přídavků…

 17. ANTIKONCEPČNÍ ŘEŠENÍ[20] Ano, Lubo, napsal si to naprosto přesně. Formulace textu na prohlášení podepsaném zákonným zástupcem je pro mě jen efektní způsob, jak projevit názor na nesmyslnost poplatků pro děti.

  Souhlasím také s tím, jak píšeš, že poplatky jsou příjmem zdravotnického zařízení. Ale bohužel příjmem hrubě neefektivním. Jednou jsem ten poplatek platil osobně. V chomutovské nemocnici kvůli tomu vznikly speciální přepážky, zaúřadování třicetikorunového poplatku trvá paní za okénkem zhruba pět minut, nemluvě o nákladech na tisk, správu PC a tiskáren. Pak tu máme také náklady na vymáhání nezaplacených poplatků.

  Podruhé jsem poplatek platil přes internetové bankovnictví. To je hrubě neefektivní už jen pro mě (čas strávený procedurou platby plus poplatek za odchozí platbu).

  Smysl poplatku tak vidím pouze v nákladné regulaci počtu chronických čekárenských turistů. Takovou turistiku ovšem pěstují jiné věkové a sociální skupiny než malé děti.

 18. Lubo1. a nejzásadnější problém pokud jde o poplatky za děti spočívá v tom, že o tom, zda dítě nechat ošetřit, bez ohledu na to zda běžně či na pohotovosti, rozhoduje jeho zákonný zástupce, tedy rodič. Přiznejme si, jak už jsem řekla mnohokrát, že jedinou kvalifikací pro „mít dítě“ je, mít vagínu.
  Zajisté převažuje většina normálních, moudrých a zodpovědných rodičů, tedy doufám, ale určitě existují rodiče, kteří musí zvažovat, zda zaplatit vnoci 90 korun za ošetření a dalších 60 v lékárně, nebo moct ráno koupit detěm k snídani mlíko a rohlíky. Pak bohužel zajisté existuje i spousta takových, kteří zvažují,zda zaplatit oněch 150 nebo si koupit krabičku cigaret a pivo.
  Téměř naprostá většina rodičů jsou laikové pokud jde o zdravotní záležitosti. Zavádět poplatky za ošetření dětí, které nemohou samy rozhodovat o tom jak se cítí, či zda potřebují lékařskou pomoc, je šíleně nebezpečná věc, šíleně nebezpečná řekněme pro 50% dětí.
  To ani nemluvím o tom, že premiér lítá na dovolenou na státní útraty a zachraňovat to mají děti a těžce nemocní lidé?

  Mimochodem, všechny ty poplatky, celá ta koncepce tak jak je nastavená, jsou kravina pokud se ty peníze nevrací zpět do zdravotní péče.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *