Česká republika vyhrála MS ve fotbale

Prvním trenérem nejlepšího fotbalisty světa byl známý bloger


Je to přesně 100 let, co se hrál první turnaj MS ve fotbale. Třiadvacátý turnaj (v letech 1942 a 1946 se nehrálo kvůli II. světové válce a turnaj v roce 2010 byl zrušen s ohledem na světovou pandemii Mexické chřipky) se tento rok konal v Anglii. O vítězství fotbalistů České republiky, které již více než dvacet let trénuje letos dvaasedmdesátiletý František Straka, rozhodl hattrick hráče, který o rok dříve dovedl Slavii Praha k jejímu třetímu vítězství v Champions League v řadě (ve stejném roce Sparta Praha konečně postoupila z divize). Již ve svých šestadvaceti letech se tak tento čtyřnásobný držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy stal nejúspěšnějším fotbalistou všech dob.

Fotografie, na níž Adam Bittner jako kapitán národního týmu drží nad hlavou trofej mistrů světa, je dnes největší ozdobou Síně slávy týmu FC Chomutov, ve kterém nejlepší střelec MS 2030 začal koncem dubna roku 2009 trénovat pod vedením svého otce.

3 thoughts on “Česká republika vyhrála MS ve fotbale

  1. Tedy řeknu ti, že kdybych nevěděl, že jsi takový slušný člověk, tak bych si myslel, že když jsi to psal, tak jsi si šňupnul trochu bílého prášku, nebo alespoň lítáš někde na perníku. Ale jinak všechna čest, věřím že v parlamentu by tě brali všemi deseti. Tam by jsi se určitě neztratil.
    Bomba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *