Jak vybírat HD kameru?

Kupte co právě mají


Zaznamenat život ve vysokém rozlišení SD kamera neumí. Přišel čas změny. Přišel čas nákupu HD kamery. Baví mě získávat informace, baví mě vybírat. Sony nebo Canon? Se stávající kamerou Sony jsem spokojen, stejně jako s fotoaparátem Canon. Intuitivně však tíhnu ke kamerám vůdce světové fotografie. Líbí se mi jejich ovládání, tolik podobné ovládání zrcadlovky. Volím proto Canon, sázím i na jeho kvalitnější optiku.

Odpadá tak byť jen chvilkové dilema, zda zvolit záznam na harddisk (HDD) nebo na paměťové karty. Canon logicky nabízí jen karty, HDD jako médium citlivé na pohyb ve videokameře je slepá cesta. Co tam máme dál? Zvolit kameru s interní pamětí a slotem na karty nebo jen se slotem na kartu? Proč platit navíc tisíce za interní paměť a nutnost propojování kamery s PC, když mnohem praktičtější je vyndat z kamery kartu a vložit ji do čtečky v PC?

Výborně, výběr se krásně zužuje. Volím Full HD, mechanický stabilizátor obrazu. Dostávám se k modelu Canon Legria HF200. Načetl jsem si o této kameře mnoho informací z různých diskusních fór a stáhl si referenční videa ve formátu .mts (AVCHD), abych vyzkoušel, zda si s nimi dvoujádrový procesor v počítači s nainstalovaným střihacím softwarem Pinnacle 12 Ultimate poradí. Výsledkem a kvalitou záznamu jsem byl nadšen.

Jenže kameru nikde nemají, je problém ji sehnat. Baví mě získávat informace, baví mě vybírat. Ale k čemu to všechno, když nakonec jsou obchodníci proti?

12 thoughts on “Jak vybírat HD kameru?

 1. Dovolím si doporučitDovolím si doporučit nakoupit zde: http://www.bhphotovideo.com….html – do tří dnů u nás v Čechách. Nutno připočíst DPH a daň. Se servisem jsem neměl problém u čekého Canonu (mezinárodní záruka). Tamtéž doporučuji koupit paměťové karty. Velmi bych doporučil přikoupit mikrofon DM-100 Directional Stereo – zvuk je o 100% lepší. Kameru jsem měl a zbavil jsem se jí kvůli nízké citlivosti na světlo. Kdybych směl poradit, raději bych koupil Canon zrcadlovku se schopností natáčet FULL HD http://www.megapixel.cz…-eos-550d a máte skvělý foťák a nesrovnatelně lepší kameru v jednom. Tady je ukázka videa s tímto tělem http://philipbloom.co.uk…ltonsea/ (a spousta dalších …).

 2. re: dostupnostAno, v Aaronu (zatím) pár dostupných kousků máme…

 3. Dik za tip na kameru : )

  Urcite si pozeral mnoho ponuk a mnoho kamier. Dopurucil by si nejaku dobru do 25000 KC s dph?

 4. KAMERA VYBRÁNA, ZAKOUPENA, ROZBALENA[2] Používat zrcadlovku jako kameru je velmi krkolomné řešení, stejně jako používat kameru jako fotoaparát.

  [5] Zvažoval jsem i nákup kamery Canon HF S200, což je nový model. Má větší čip, takže bude o něco lepší v horších světelných podmínkách, ale rozdíl v ceně cca 6-7 tisíc mi přišel neúměrný k tomu, co bych dostal navíc. Konzultoval jsem to i s panem Jelínkem, správcem Videokamery.cz, který mi nakonec včera prodal levnější model HF 200 s tím, že rozdíl v obraze nepoznám.

  Kameru již mám doma a první pokusy mě nadchly!

 5. 3D ŽIVOTJestli se něčeho bojím, jsou to domácí kamery na 3D. Kolikrát mám problém se na sebe dokázat podívat na pětistech řádcích, v hadečku a 3D bych musel bejt fakt k sežrání… Pravda ovšem je, že na sebe zásadně nekoukám, neb jsem právě za kamerou. Jde o ty chvilky – kluci do sebe lámou bez pomoci první špagety, první svobodnej útěk přes ohrádku výběhu (fakt jsem to chyt´ a pak se dojetím rozobrečel, když se na mně synek hluboce a vítězně podíval a já všechno ve vteřině pochopil…) první koloběžka, kolo, ježíšek…

  Sedím v noci, koukám na to, a po zádech mi jde mráz… výdyť jediný co mě v životě ještě baví je jít uložit vlastní děti k spánku a pak, pak se dívat na video, co dělali před pěti, šesti, sedmi lety… Celej život v pár hodinách. Na posteli si jednou nechám promítnout potisící ten "útěk v řetězech" a pak můžu klidně zhebnout.

  P.S. Jedu kameru JVC na bežném rozlišení, propojím to vždy s tím devedečkem, cos mi doporučil (SONY) tam to setříhám a čas od času zazálohuju na DVD.

 6. CELULOIDOVÉ DĚTI[7] Souhlasím, GTI. Ostatně, kdybych neměl děti, nemám kameru.

  [8] Roji, představa, že se dívám do hledáčku zrcadlovky a chodím tak po světě s tím, že natáčím video, mě upřímně děsí.

 7. Ta kamera vyzera super i cena je lakava, nechces uploadnut nejake video – pokusy? (nemusi byt ani HD) idealne napriklad s parku : )
  slnko + tiene, tam sa ukaze jej kvalita 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *