První superbální rok

Něco mi chybí


Víš, kámo, je to dnes přesně rok, co mi volali. Stál na dvoře. Nebyla to láska na první pohled. Byl to sňatek z rozumu. Také proto jsme stále spolu. Společně jsme ujeli čtvrtinu stovky tisíc kilometrů. Za tu dobu jsme byli několikrát v servisu. Uvolněný stěrač, problémy s roletou v kufru, výměna nefunkčního tempomatu předcházela výměně spojky, kvůli čemuž jsem přes dva týdny jezdil s náhradním vozem. Ani to však nebyly důvody k znepokojení nad správností volby.

Hele, brácho, to auto je opravdu úžasný. Silný a tichý motor se sametovým chodem. Pohon všech kol dělá ze zimních cest letní autostrády. Vestavěná navigace dává zapomenout na přístroje přilepené na skle. Handsfree s hlasovým vytáčením funguje bezchybně, stejně jako další prvky nadstandardní výbavy (vyhřívání čelního skla, automatické otevírání kufru, stmívání zrcátek…). To všechno spolehlivě slouží a naplňuje heslo komfort jako krédo.

Jenže něco mi chybí. Asi co v každém manželství z rozumu. Vášeň. Kdybych si kupoval auto dnes, vybíral bych hlavně srdcem. Jezdil bych Volvo XC60.

14 thoughts on “První superbální rok

 1. KECY V KLECI SUPERBAHele kámo,ty mě znáš.Chodim sem pravidelně.Tohle smutnění spojené s toužením tu už bylo.Ne jednou.Příležitost taky.Tak si konečně přestaň lhát.Jsi jen nemocnej.Dneska,stejně jako před rokem,bys zase bral supa. Kdybys vážně uvažoval o XC60,tak sis loni nakoupil do sklepa barely s rubrikačním gelem,jenom abys celou rodinu do toho vole volva naklouzall.A vůbec přestaň si lhát,že potřebuješ do auta pro zábavu rodinu.Otevře se Ti nový svět,kde nejsou žádné zábrany.Žádné malé kufry, žádná malá sedadla.Jsi jen ty,volant a plnej plyn.Jako léčbu tvé trudomyslnosti ti píši recept: BMW 335i. V lékarně počítej s malinko větším doplatkem než obvykle 😉

 2. SEPERB XC60Je obecně známou věcí, že v posteli a v garáži prostě nemůžeš mít všechno. Postel nyní účelově přeskakuji a jdu do té garáže. Laco, auto vyžaduje devadesát procent rozumu a deset procent srdce. Sakra, musím se na chvilku do té postele vrátit, totiž ta postel vyžaduje kontra, tedy devadesát procent srdce a deset procent rozumu. Jsem tedy přesvědčen, že do garáže sis vybral výborně. Sakra, zase se musím vrátit do postele, no… chci nějak elegantně napsat, že s odkazem na veřejně známou velikost tvé rodiny, sis evidentně i tam vybral výborně. A to jak srdcem, tak jistě i rozumem.

  Tak hergot, co tě štve? Ta XC60? Jo jo, takoví už mi chlapi jsme. Tak snad… znáš přece mou větu, že totiž – to nejlepší tvoje auto je vždycky až to… příští.

 3. RODINA ???LACO, zkus nám sem napsat, kolik z těch 25.000 km bylo v rodinném stylu, tedy plná osádka, bagáž, lyže, morče … balená voda. Pokud to bude alepsoň 50%, tak jsi zvolil dobře a přestaň vzdychat. Pokud je to 10% a méně, tak tu škodovku prodej a kup něco, co Tě bude bavit. Letní dovolenou a lyže zvládnete dvěma vozy (začni šetřit 🙂 na naftu / benzin …). Mimochodem, mám pro Tebe návrh. Prodej O2 + S2 – kup novou YETI 4×4 a jetou XC60. Ne, to je pochopitelně fór. GTI má recht. Nové auto vydrží tak půl roku a potom nezbývá, než se těšit na to další, které …

 4. Škola základ životaNevím, jaké jsi měl dřív auta, ale každopádně to byly jesle a školka. Do školy jsi nastoupil až s Octavii a panečku, to byl skok. Sotva se rok s rokem sešel, nastupoval jsi na druhý stupeň, těšil jsi se moc. Je to sice druhý stupeň, jenže pořád základka, je to Superb. Ovšem pozor, blíží se střední. Tady už je třeba dobře vybírat, formuješ další život a to bude oproti základce pěkný sešup. S výběrem vysoké si poradíš, pak přichází život a začínáš kupovat auta.

 5. PSYCHOLOGICKÁ PORADNATo máš pravdu Laco.Budeme Ti pozorně naslouchat, jen se svěř….

 6. LACOVY KRÁTKÉ POSTŘEHYByly jste hodné, milé děti, zprovoznil jsem vám tedy tatínkova moudra. Tak žerte!

 7. LACOVO SNĚNÍVíš Zuzko, každej chlap by měl ráno nakopnout v garáži vozítko podle toho, jakej si na sebe bere ten den oblek.Dál by taky měl vzít v úvahu počasí a aktuální stav své mysly.Stav konta v ideálním případě neřeší. Sama vidíš, že Laco je přesně takovej chlap. +- čtvrt míče není důvod si něco nekoupit.

  Nicméně z těchto všech pohledů já tvrdím obecně, že každej chlap je ve vztahu k autu nekonečně promistkuitní. Potřebuje zkoušet nové a nové.Laco není výjimka. Jak naznačil přesně a správně Langusta, už za pár týdnů by si tu četla o tom,že si měl raději koupit Smarta.

  Tady (na tomto blogu) jde hlavně o to se nenechat nezlbnout, abys neskončila v tý partě zoufalých nadšenců, co tady po sobě Laco obvykle nechává 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *