Vzdálené světy spolužáků

Zábavný online přenos z jednoho srazu


Nejsem fanda do třídních srazů. Ještě jsem schopný pochopit setkání spolužáků z vysoké školy, neboť tito lidé strávili společné roky již jako dospělí lidé a lze předpokládat kulturní i společenskou blízkost, mnohdy fungují i vazby profesní. Ale jak chápat setkání spolužáků ze základní školy? Snad jen jako exkurzi do jiných světů. Jeden z mých oblíbených spoluTwitteristů, Matesola, v pátek na jednom takovém srazu byl. A díky Twitteru mohl během večera prostřednictvím jedenácti 140znakových zpráv průběžně podávat svědectví.

 • Večer je sraz základky a musel jsem tu společnost trochu prolustrovat na spolužácích. Bude tam mimo jiné i má první láska, nyní tramvajačka.
 • Tak tramvajačka je jediná, kdo na sraz přivedl svého partnera. Tramvajáka samozřejmě. Oba jezdí v Porsche šalině. Přijdu si tu jako chudák.
 • Už dloooooooooouho jsem se tak špatně nebavil. Je čas zatáhnout do vozovny. Zbytek třídy i s tramvajákama míří na eighties disco. Pfuuuuuu.
 • Tak jo, nakonec jsem tu zůstal se slaboproudařem, pumpařem, ženou v domácnosti a profi cvičitelkou Zumby na vsi. Trochu se i bavím!
 • Bejvalej automechanik, nyní invalidní důchodce šel doprovodit magistrátní úřednici, jakože sex. Za jak dlouho asi zavolá, jestli tu ještě jsme.
 • Dispečer dopravy v ČKD chodí ve 40ti letech 2x týdně k mamince na internet. Kouká na lechtivé stránky (např. fuckmachine) a nemaže historii.
 • Předtím chodil na internet do obvodní knihovny Zličín, ale tam už ho nevidí rádi.
 • Zvláštní, cvičitelka Zumby na vsi nemá moc hbitý jazyk ve styku s jazykem slaboproudaře, který má v sobě šedesátou Metaxu.
 • Frasa, málem jsem byl odhalen, že něco někam píšu, ale naštěstí jsem to svedl na hraní hada z nudy. Tomu rozumí a mají pochopení.
 • V půlce příhody dispečera Fuckmachina o ustřihaných šnečích očích jsem se rozhodl odejít. Tak za 5 let na viděnou, spolužáci.
 • Teď volal automechanik,který dostal od úřednice akorát pusu na tvář před barákem a tahá mě někam na country. Omlouvám se za flooding a končím.

6 thoughts on “Vzdálené světy spolužáků

 1. Třídní rovnostOn i srázek z vysoké, okořeněný přítomností několika zneuznaných, může být pěkně výživný.

 2. SRAZY VRAZŮVýborně jsem se pobavil. Asi jsem neměl to štěstí, ale až na drobné výjimky, máme základku perfektní. Usurpující učitelka ve třetí třídě (já měl např. za pololetí asi 30 poznámek, dvojku schování atd.) z nás udělala žulově stmelenej kolektiv a to nám vydrželo až dodnes.

  Horší je střední. Na srazech(u) jde skutečně cítit bolest z neúspěchů, které jsou obratem a především mistrně převedeny do nekonečných úspěchů.Po vyposlechnutí životních mastrštyků musíš počítat s tím, že budeš doslova ušlapán pro svoji nicotnost.Stačilo jednou…..(a pak občas otevřít spolužáky)

  Naštěstí!!!Ani v jedom případě si nevybavuju, že by někdo od někoho dostal pusu, natož aby "ho chtěl někdo do někoho vrazit" 🙂

 3. ZÁKLADkaPresně Tomíku, já mám taky nejlepší zkušenosti se základkou. My děti, jsme se dokázaly sešikovat a odolat, ba co víc, udolat nejednu lstivou Ježibabu. Tato, řekl bych dětská pospolitost, nám rovněž vydržela až do současnosti a příležitostné srazy tak nejsou přehlídkou trumfujících se trubců nebo dokonce snad spodního prádla přítomných dam. Prostě to není o tom, jak až je škola vysoká…

 4. TNTTo bude asi tím Chomoutovem. To jejinej svět. Hotovej klondajk.Tam není problém si koupit titul právníka abys mohl dělat vzápětí starostu(ku).Těžko uvěřit, jestli ty tramvajáci mají vůbec platnej řidičák na tu Poršešalinu. Nemůžeš se pak Lacovi divit, že na sraz nešel, protože utratil všechny prachy za superba a na nákup dalších titulů a oprávnění pro vychloubání už nemá prachy.

 5. TomikNo to si měl nejdřív dobře rozmyslet, jestli je mu milejší starostování nebo Superb. Teď už je pozdě litovat se a brečet. Jedině snad, že by ho prodal a pokusil se získat alespoň dobře placený post žňové hlídky na žateckých polích. Tím by si zajistil i patřičnou společenskou prestiž a k pozici tajemníka OÚ už není tak daleko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *