Jak se Laco neudělal

Pro tři ze čtyř vodáků titulek není bulvární


Někdy v polovině osmdesátých let jsem na kánoii sjel Hron. Od Heľpy. 200 km. Jako zadák jsem tehdy obstál na jedničku. Vezli jsme proviant pro celý puťák a za celých čtrnáct dní se ani jednou nestalo, aby se večeřel mokrý chléb. Jako zadák jsem nezklamal ani dnes.

V půjčovně Maleček si nejdříve za 350 Kč bereme dvoumístný raft a s Klárkou projíždíme necelé dva kilometry dlouhý úsek vnitřním Krumlovem. Čekají nás dvě kritická místa. Do úzké šlajsny jezu u Mrázkova mlýna se trefujeme bez obtíží. Šlajsna jezu U Jelení lávky je zrádnější. Je široká a za terénní zlom není vidět.

Udělat se je však téměř nemožné a tak si jízdu opakujeme. Tentokrát si půjčujeme čtyřmístný raft (500 Kč) a jedeme celá rodina. Pro děti zážitek jako Hron.

Vltava

9 thoughts on “Jak se Laco neudělal

 1. voda je superByl jsem 2x a na Vltave a pokazde super. Podruhe jsme meli vratsi lode tzn. pocet cvaknuti uz jsem ani nepocital..

 2. Tak to je ale frajeřina ty dva kiláky pádlovat proti proudu zpátky a zopakovat si to ve čtyřech. Předpokládám, že ty jezy si zpět přetahoval po suchu.

 3. Udělala jsem se jenom jednou. A právě tam.
  Dvě hodiny jsem stála na lávce a počítala skóre lodím, co tam jely jedna za druhou. Vycházelo, že ze tří lodí se dvě udělají.
  Druhý den jsem to jela a neudělala se a zopakovala a neudělala se a zase ne, až počtvrté, když jsem nechala loď a moc ji neřídila. A byla jsem populární, protože se mi přitom odhalilo ňadro.
  Takže jsem to pak ještě musela sjet popáté, abych měla úžasné sóre 1:4, oproti 2:1.
  Cha. Tak jsem se vytáhla a zase mizim.

 4. PROTI PROUDU[6] Jirko, skvělý postřeh, palec nahoru!

  [7] Liško, bavíme se stále o Vltavě, Českém Krumlovu a jezu u Jelení lávky? Pokud ano, příště tam půjdu na číhanou, protože u prvního jezu (Mrázkův mlýn) jsem prostál dlouhé desítky minut a viděl jedinou loď, která měla problémy. Ňadro jsem tam neviděl žádné.

 5. A není to škoda?Jet na vodu a necvaknout se – není to škoda?

  I když na raftu to jde špatně i na jelení lávce…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *