Volvo XC60: Testovací jízda

Jak popsat dvacetikilometrový orgasmus?


Víš, kámo, jednou to přijít muselo. Bílý vlas v černé kštici. V bílé ten rok mělo Volvo na autosalonech všechny své klenoty. Přišel čas se zastavit a posadit se. Pokleknutí se tehdy ještě nekonalo, žádný z modelů mě nezaujal. Až letos. XC60. Žádný hranatý kyborg, ale sexy kočka ladných tvarů. Kříženec elegantního kupé a sebevědomého SUV. Vypracovaný atlet s inteligencí profesora. Jsi než to, co tvoje auto. Proto jsem požádal o svaté přijímání.

Hele, brácho, v životě máš dva hlavní úkoly. Dobře si vybrat ženu a splést se nesmíš ani při výběru auta. Ženu bys měl respektovat celý svůj život, auto by mělo respektovat život tvůj. Volvo XC60 to umí. Je krásné, silné, bezpečné a míří k vrcholu. Vím to. Před pár dny jsem si ho vyzkoušel. Na dvacetikilometrové trase mi dokázalo, že jsem naděje do tohoto vozu nevkládal marně.

Ten den bylo ošklivé počasí. Obloha temně modrá, stejně jako moje košile. Tmavě modré bylo i Volvo. Základní výbava, základní nafta. Přesto nastupuji s respektem. Zaklapnu těžké dveře a vím, že teď bude auto respektovat mě. Ergonomie kokpitu OII nasadila laťku hodně vysoko, přesto si zvykám velmi rychle. Zasouvám klíček a tlačítkem startuji. Vypínám rádio. Neslyším staré známé klapání čtyřválce v rytmu PD, ale sametové vrnění pětiválce v CR.

A pak už si pamatuji jen to, že jsem řídil AUTO.

Volvo XC60

82 thoughts on “Volvo XC60: Testovací jízda

 1. takže zaměstnanci budoupříští rok bez prémií? Ty vidřyduchu, vykořisťovateli dělnické třídy..
  Btw: pomalu začínám litovat, že jsem utekl od Neználka a Tlustohlavce. K výročí firmy dostal každý stříbrnou medaili a k Vánocům CCSku s kreditem 1000 Kč.
  No nejsme hloupí? 😀

 2. SAKRA MODONONyní tu píšeme o autech, nikoliv o hausbotech. Jediné co tě v mých očích omlouvá je to, žes dáma.

 3. BRAVOLVOJo, je to tak, Laco, palec nahoru volvu i tobě.

  Co barva? Co vnitřek? Co dekory? Těžký výběr, co? Vnitřek komplet v černé ozvlástněný tou světlou překližkou bude fantastickej. Fantastická bude ovšem také béžovo-hnědá kombinace na sedadlech. Zvenku… asi to chce nějaký přírodní odstín… je to těžké, těžké 🙂

 4. Mod, mame spolecny vkus 🙂

  Volvatko taky dobry, ale na muj vkus trochu „tezky“. Mluvim o pocitu z jizdy, i kdyz tech kilometru bylo jen asi 10.

 5. TLAČENKAPočítám, Roji, žes to Volvo tlačil…

  P.S. U dámy se ještě sympatie k tomu Lexíkovi pochopit dají, ovšem u chlapa (seš chlap?)tam už bych si dovolil i lehce spekulovat…

 6. GTInemachruj:o),mluvím o typu auta, já tomuhle typu říkám „autobus“, není to žádný sedan, kupé, kombík, je to prostě autobus a jestli se někomu líbí takové Volvo,Xcokoli, nebo Lexus, Porsche, to je snad každého věc. Nakonec i VW Ti vyrábí autobus, ale nemenuje se to Polo:o)

  Roji, no to už jsme ale věděli ne?:o)

 7. PRÉMIOVÁ NÁDRŽ[1] Bobe, vím, mohl jsem si vybrat. Buď mít každý rok na Vánoce prémie postačující na půl nádrže nebo moci uvažovat u koupi prémiového auta. Raději zůstanu bez té stříbrné medaile.

  [2] Brr, Modono! Jediný Lexus, který mě kdy oslovil svou vizualitou, je model IS (ano, připouštím, má ke kupé rozhodně blíže než XC60). Ale proč se o něm vůbec bavit, když bůh stvořil Passat CC.

  [4] Díky za palec, GTI. A pokládáš správné otázky, v souvislosti s krásnou kočkou se šedesáti životy vlastně jediné možné. Není nutno řešit motory nebo výbavu, tady má hned jasno každý, kdo v sedmé třídě nepropadl z fyziky. Na barevné sladění je však nutno povolat někoho z UMPRUM.

  Kožené čalounění Soft Beige/Espresso Brown je pro mě jednička. Jenže obávám se (ne)praktičnosti světlé kůže, zvláště v dětské části vozu. Proto zvedám palec pro kožené čalounění Offblack v kombinaci se středovou konzolí v provedení Nordic Light Oak.

  A zvenku, to je ještě větší výzva. Krásná je samozřejmě metalíza Terra Bronze. Ale je už dost profláklá. Velmi sebevědomá je barva Lime Grass Green, kombinace s čalouněním Offblack/Lemon Green je přímo fantastická. V těsném závěsu jako dalšího favorita vnímám perleťovou Chameleon Blue.

  [5] Good choice, Jirouško. Myslím tím výběr životního partnera. Gratuluji Tobě k Petrovi a jemu k rozhodnutí o vašem budoucím rodinném autě.

 8. POLOAUTO😀 Jasně, TOUAREG, to je pojem mezi luxusními SUV. Modono, já nahoře přece napsal, že jsem velkorysý k estetickým vrtochům mě milé dámy… Ovšem, když už mě tlačíš, podívejme se na příd toho Lexe… to není snad ani auto. I když, aby bych realistický, japonci prostě „čumáky“ neumí. Vlastně umí, ovšem pro japonce. Ta naše designová geneze, táhnoucí se až někam k… amforám, ta se těžko překonává kýčem.

  Ve středních prémiových SUV ještě čekáme na drzka z Mnichova, pak bude tahle třída definovaná na následujích 5 let dokonale. A aktuálně – to co dokázalo v tomto kontextu Volvo, to je až neuvěřitelné… Přečti případně prosím alepspoň závěrečný díl mého testíku – http://gti.blog.auto.cz…#comments

 9. Laco Budha s Tebou:o)při vší úctě, nejsem lidový vozalista a tyhle typ rodinných vozítek mě neberou ani od jiných značek.

 10. to LACOTa bronzová jí podle mého nejvíce sluší… také tuhle barvu nejvíce fotí v propagačních materiálech. Jinak jistě, ten lemon, i ta kombi do hněda, to je pecka. Chce se to tam za čas zajet podívat, určitě tam ta černá s překližkou bude. Je nutno vidět to naživo, nejen v katalogu, to velmi silně akcentuji.

 11. HNĚDKA ODTEĎKA[11] Milá Mod., Passat CC bych si koupil v případě, byl-li bych mladým starým mládencem vyrážejícím na výlety s mladými dámami ve zralejším věku. Vyzdvihl jsem CC nikoli jako lidový rodinný vůz, ale jako jedno z nejkrásnějších kupé světa.

  [12] V UL mají „na krámě“ zelenou a skutečně vypadá lépe než v katalogu. Ptal jsem se na četnost objednávání jednotlivých barev. Byli zoufalí z toho, že hnědka výrazně převažuje.

 12. Laco13., nesmysl, je to nízké, tudíž to má nízko střechu, nic pro dámy ve zralejším věku!Na druhou stranu je fakt, že kapota je přístupnější a při výšce do 180 cm není nutné stát na špičkách.

 13. GTIvzhledem k tomu, že jsem fakticky projela už určitě nejmíň 10% aut, o kterých Tys napsal, přemýšlím na jaro o koni. Buď by to měl být bělouš, nebo plavák,rozhodě ne hnědka, jinak přinejmenším polo:o) nebo teplokrevník a klisna, nejméně pětiletá :o)

 14. Meloun?Jonte, za maloun? no ojetý možná.

  Smrtelník si toto auto může vzít na splátky a dát celý svůj průměrný plat na ně 🙂 A pak v něm vozit třeba melouny 🙂

 15. Outů VolvoTy vole, jak můžeš začít přirovnáním škodárny za třistapade, když chceš dávat životní moooudra typu XC60??? Vole voznačení tohodle volva neni nic jinýho než hodnota íkvé majitele…IQ 9060. Ale co,já Ti odpouštím….

  A pro ty ostatní….Laco přeci pootevřel dvířka od svatostánku, kde jsou drsnost a nekompromis základními ingrediencemi pro kalení té nejlepší oceli….No tak lidičkové…nemá přeci smysl se vůbec zmiňovat o pouštních lidových korábech, jezdících plochých baterkách apod.I Vám odpouštím….ALE….!!!

  Poklekněte se semknutýma rukama před oživlý nerost a zaposlouchejte se do tlukotu jeho srdce. Slzy Vám sami vytrysknou, až se Vám v mysli zjeví obraz té nejryzejší ryzosti ze všech. Nechť to je okamžik Vašeho probuzení.

 16. …a ještě Vánoční modlidbaAť Bůh dá a v Mnichově udělají konečně novu ikstrojku. Ať je krásná.Silná.S jednoduchým a funkčním interiérem. Ať stojí v maximální výbavě maximálně mega a ať žere maximálně pět litrů při dvěstěkoních. Vím, nezasloužím si ji. Řekni ale jen slovo a má duše bude uzdravena.

  PS: pane Bože hlavně ať nemá ten hnusnej ksicht, co do teď!!!

 17. tamagoči na 4 kolechGratuluju ke kvalitnímu zážitku. Mě ale hodil trochu do deprese…

  V čím víc moderních autech jezdím, tím víc si uvědomuju co jim chybí. Ano, ergonomie, hi-tech hračičky, kvalitní materiály – toho maj na rozdávání, chybí jim ale to nejdůležitější – srdce.

  Když v současném autě přeženeš nájezdovou rychlost do zatáčky o 20km, zaznamenáš jen Jarrého konzert na palubní desce – Oxygene v podání ESP, ABS, TCS…
  Když to v moderním autě nasmažíš do stromu, deformační zóny a výztuže karosérie ti odložej lístek přes Styx na neurčito…
  Když v moderním autě sešlápneš pedál do podlahy, nemusíš se bát že tě bursíkova parta prokleje…

  Stovky elektronickejch zmetků ti kecaj do řízení. Tuny železa ve jménu bezpečnosti ti kazej požitek z jízdy. A ekoteroristický normy (od Euro 3) zabíjej motor. To už nejsou auta, to jsou taxíky bez řidiče.

  PS: Promiň ten depresivní komentář, ale měl jsem možnost se svézt ve staré primeře GT a nějak se mi ty nový „napodobeniny playstationu na 4 kolech“ vzpříčily…

  PPS: Smutně váhám mezi Mazdou5 a Fordem SMax… a doufám že si na starý kolena pořídím aspoň 205GTi nebo starý bávo…

 18. OŽIVLÝ NEROST. FROM SWEDEN WITH LÖV.[26] Si blbej vole, ta moje „škodárna“ stála skoro tolik, co XC60 v základu bez DPH. Ale pro uklidnění, i když příjdeš za prodejcem s tím, že si chceš koupit OII, ale nehodláš připlácet ani za koberečky, lapače nečistot a trojúhelník, můžeš si bejt jistej, že vždycky dostaneš palubku, kde ani po letech nebudeš chtít měnit umístění ovladačů ani o milimetr. Tak chytře je to vymyšlený.

  A Tomíku, za OŽIVLÝ NEROST tleskám.

  [28] Petře, oba přeci víme, že nezáleží na autě, ale na řidiči. Jakmile se rozbliká kontrolka ESP, chyboval řidič, ne elektronika. A žádné auto nikdy nebude mít srdce, to může mít jen řidič.

  Mazdu 5 jsem zavrhl hned, Ford S-Max jsem si projel. Ale teprve u XC60 se mi rozbušilo srdce.

 19. to PETRKÁTvůj text se pochopit dá. Jenže postrádá to nejdůležitější – realismus. Jestliže napíšeš, že doufáš v pořízení 205 GTI na důchod (nic proti důchodu a už vůbec ne proti 205 GTI), pak i když neznám přesně tvůj věk, mohu se s velkou určitostí domnívat, že ti ho budou muset asi nasypat, co rezavý prach, do igelitky.

  Takhle přece Petře nelze nahlížet na auta. Když tedy ausgerechnet současně napíšeš, že zvažuješ prožít část života v  Mazdě 5 či S-Maxu… V tomto kontextu, až pojedete s Lacem na déjedna vedle sebe, budeš mít ty slzy v očích a Laco blažený úsměv na rtech.

  Je prostě potřeba si napsat, že jízda autem nemusí být u každého šotolinová cesta a drift za driftem. Ostatně, ze sto šoférů dostane při smyku ve stovce stovce devadesát sedm infarkt a skončí mimo silnici, dva to jakž tak ustojí a jen jeden to zvládne s přehledem. Tys asi ten jeden, co mezi bydlištěm a delvitou jezdí driftem, my ostatní si jízdu životem, třeba ve VOLVU XC60 fantasticky užíváme.

  Mimochodem… Mazda 5 i ten S-Max, to jsou dle mého estetického vnímání snad nejošklivější auta daného segmentu na trhu. Ale to je nad rámec toho, co jsem chtěl napsat. Naštěstí (pro Mazdu či Ford) jsou tu mimo mne ještě jiní…

 20. to LACOLaco, M-5 a S-MAX je segment MPV. Auta pro antoušky či rodiny 5 a více. SX60 je SUV, či crosska, tedy téma dne, téma doby, téma budoucnosti. Petrká to myslel dobře, (zejména S-Max i dobře jezdí) ovšem nerealisticky a s tím úsměvným akcentem na zábavu za jízdy. Jo, v té XC60 bude nekonečnáááá nuda 😀 Já prostě tyhle driftovací amatéry silnic miluju. My přece v¨šichni bereme parkoviště před Delvitou zásadně smykem a pravejma dveřma napřed… A vůbec, psát o nudě zrovna pod XC60, která jaksi láme letitý charakter volv a orientuje se na lehkost a zábavnost v jízdě. Hele, koupíme Petrovi Caymana a bude klid 😀 To je přece ideální auto na naše okresky…

 21. MODONODěkuji. TOBĚ, Modono, přeji krásné Vánoce, přeji je ostatně krásné všem, co tu občas datlují.

  Jistě. Jistě, že umím, mohu a do velké míry (jak jde čas) i chci. Řeším zrovna těžkej úkol. Děti vyřešily letitou touhu vidět Ježíška tím, že jsem dostal za úkol instalovat letos do pokoje kameru. No, a pak si to prý jen promítneme… Zatím jsem to dokázal vyřešit poměrně přesvědčivou větou, že Ježíšek na kameře vidět není. Ovšem z vědeckého postoje mých synů odtušuji, že příští Vánoce budu z rodiny věřit na Ježíška už jenom já…

  Tak tedy – krásné Vánoce. Všem.

 22. to TOMIKTo si piš, že jí tam brzy vybouchaj. A podle tlamy nové Z4 a 7, to bude parádní drzek. BMW vytěžilo mistra Bangleho a nyní ho jen lehce zcivilní pro naše smysly, a to bude trefa. Jinak pozor na jízdu… stávající X3 je dost přitvrzená. Nová X3 to bude mít, zejména ve vztahu ke GLK vemi těžké. Cena je jasná už dnes. Za jedna čtyři už takřka ráj, za jeden milión slušná prémie.

 23. Vankelte 🙂nespolehlivý? ze Švédska? Nespolehlivý byly akorát ty červeně pružované Vánoční ubrousky v 2006, co poštěly barvu:-/

 24. to LacoVole, nechtěl jsem ponížit hodnotu tvé momentálně životní lásky. Mluvil jsi o základní výbavě a já Ti základní výbavu přirovnal. Je smutným faktem u škoděnky, že lepší výbava musí stát v podstatě jednou tolik co auto.

 25. 2Laco[29] Ano, záleží na řidiči, ale pokud máš pod rukama hromadu elektroniky, srdce zůstane mrtvý i kdyby ses snažil jak Loeb.

  Ne, nehodlám do toho nijak rejt – to je prostě fakt a směr budoucího vývoje – zamrzelo mě to až když jsem se svez v pár starších kárách.

  A co se týče rodinnýho auta – u mě hrály prim vnitřní rozměry – tam Smax vše drtí rozdílem třídy i XC60 (M5 dokonce rozdílem dvou).

  Nepopírám že jak Smax, tak XC60 maj lepší interiér, co mě ale děsí je „Ford“. I když se poslední dobou hoši hodně zlepšili, pořád maj nepříjemný výpadky v kvalitě – ne sice takový jaký předvádí třeba PSA, ale dost nepříjemný na to, aby se mi k nim moc nechtělo. A vzhledem k situaci v jaký je ford, potažmo celej PAG, bojím se že úspory projevěj i u volva.
  Ač jsem se snažil jak to šlo, na M5 jsem nenašel negativní reference… Takže zatím M5 jasnej favorit (a ty elektrický posuvný dveře – mňam).

 26. to GTI…a to všem..si to teda píšu a už se moóóoc těšim.Už teď ale vím, že ani o něco horší jízdní vlastnosti mě nemůžou donutit, abych volil u štutgarské konkurence.Pochválím klidně.Ale určitě nekoupím.

  A nakonec i já se připojuji, abych nám všem popřál pod stromeček všechny ty Tuaregy, GLKáčka, Lexusy, Mazdy…tobě Laco konkrétně nejvíc tu XC60ku…Co na tom, že je nepřiveze Ježíšek.Hlavně, že jsme hodní a skromní!!!!

  …No a hlavně pořádnej žlučníkovej záchvat, ať víme, že i letos jsme šli fakt nadoraz 🙂 Hlavně se nebojte trochu přibrat. Kámoš objevil super luxusní rodinný balení pilulek „Hubneme do plavek“.. Takže i s tím přeji ještě více rozumu do dalšího roku.

 27. 2GTI[32]
  Ad 205Gti – nebyl bych takovej pesimista.

  Jinak – jseš trochu mimo – já nehodlám prožít život ani v jednom z jmenovanjech aut. Já potřebuju bednu, kam pohodlně narvu 3 děti, proviant a výbavu pod stan. A tady je Smax dál než volvo. A o spolehlivosti jsem už psal…

  A to s tou zábavou na 4kolech jsi nepochopil už vůbec. Už jen z prinicpu neexistuje MPV (ani jiné monstr auto) pro nadšeného řidiče. Ten text na konci (PPS) bylo povzdechnutí, že ačkoliv mé preference jsou zcela někde jinde, bude mít rodina přednost a skončím u takovéhoto monstra.

  Ad Drift: Co je to za neslušné slovo? No fuj…

  Jo a co se týče ošklivosti – to je mi fuk. Mě tyhle plechy nerajcujou ;-).

  A když mám chuť na „krásu“, podívám se na svou drahou polovičku…

 28. to PETRKÁPochopil jsem tě komplet, není to ostatně nic těžkého. Nejdůležitější je si v životě všechno… odůvodnit, viď. Ale na tu 205 pomalu zapomínej, tedy pokud nejdeš zítra ráno do důchodu.

  Musí být zajímavé jezdit autem, které tě nerajcuje. Tohle jsem nezažil ani v Oltcitovi, a že tam jsem se k tomu rajcu musel možná i trochu hodně přemlouvat. No, naštěstí je to snad 100 let.

  P.S. zkus místo s-maxe jednu dokonalou PANAMERU 😉

 29. dětské nadšení…Víš, GTI, já tě chápu taky. Na základě toho cos tady předvedl (sup, 407…) je vidět, že tvé automobilové zkušenosti balancujě na hraně mezi teoretickými debatami (kolik andělů se vejde na špičku jehly – tedy u tebe definování střední třídy, subkompaktů a podobnejch témat) a pár kilometrů ve vozech fáuvégrup. A s tímhle základem je lehký bejt autama „rajcovanej“.
  Až najedeš stovky tisíc km s desítkama různejch aut, budeš jen horko těžko hledat něco rajcovního. A se třema dětma za zádama už tuplem…

 30. PETRKÁ V AJFRUJo, uplně to vidím, až budu mít tak krásnou manželku jako ty a najedu na ní ty statitisíce kilometrů, to budu teprve ten pravej blogovej přiZpěvatel… 😀

  Zatím se holt snaž pochopit, Petřeká, že i my, kluci z Poldovky, co žijeme autdráhou Carrera, máme své představy…

  Jen bych nyní snad zrekapituloval ty tvé nesmysly, cost tu napsal – až prý půjdeš do důchodu, hodláš si koupit Peugeot 205 GTI… Jo, tohle odzbrojí každého, zejména… tebe 😀

  Další nesmysl je, že si ve starejch křápech šofér tvého (malo)formátu užije zábavu a v současných autech ne. Tohle bys měl rychle napsat do BMW, ať jim tam konečně někdo votevře voči… 😀

  A nakonec, tradiční perla Petraká… po tom, co jsme se tu všichni dozvěděli tvá maturitní vysvědčení, dokonce i nějaké ty pracovní uspěchy jsi tu vpašovával do textů… konečně jsme poodhalili (samozřejmě, díky tobě) i tvůj fantastický rodinný život, jo, takhle bysme to chtěli mít zařízený v životě všichni… nejkrásnější manželka, nejkrásnější dvěstěpětka, statisíce mil v korvetě a nejkrásnější… příspěvky 😀

  Tak, že bychom se opět vrátili k tomu, Petřeká, že pro mne opravdu nemáš větu? A já už se domníval, žes alespoň trochu diskuzně dospěl… Nedospěl, z tvých textů čouhá sláma na sto metrů, Petřeká… Co na sto metrů… na kilometry. Na kilometry.

 31. ach ta paměť…Aj aj, ta moje paměť. Ta hlava děravá.

  Já zapomněl – vždyť je to nesmysl, pracovní úspěchy, dvě knížky tejdně, tisíce slov… a statisíce kilometrů v autě.

  Když to říká člověk, co píše „odborné texty blogové“ a dokonce mu jednou půjčili i golf GTI – tak to zaručeně musí být pravda. 😀

  A protože z mých textů čouhá na kilometry sláma, napiš nám zas něco ty – prosím. Třeba zas něco o podvozku 407my, o svých představách supa… no zkrátka – ať i já dostanu pod stromeček nějakou tu větu.

  😛

 32. A co srovnání s X6Jestli mně paměť neklame, ustříkával jsi tady z X6 a to jsi v tom tehdy snad jen seděl. Už jsi se v tom zkusil i projet? Chápu, že to je jiná cenová kategorie, ale za testovací jízdu kvůli svým čtenářům snad nic nedáš a to srovnání by mně zajímalo 🙂

 33. PAMÉŤNeumíš napsat, Petřeká, v tom je ten problém. Neumíš to podat, neumíš pointovat, neumíš v textu plout, nemáš spodní proudy, nemáš ostrovy, nemáš sdělnost, nemáš takřa nic. Neustále se ti tam jen patologicky tlačí ta naivní potřeba sdělovat druhým, žes dobrý, úspěšný, nejúspěšnjší. Ano, dvě knihy přečtené týdně, statisíce kilometrů najetých na nekrásnější manželce světa… 😀

  Hele, nic si z toho nedělej, někteří lidé neumí ani pořádně chodit, ty zase neumíš pořádně komponovat myšlénky. Pravda ovšem je, že chodit se ti lidé ještě naučit mohou… Hlavu, tu nevyměníš.

  P.S. ta dvěstěpětka na důchod… 😀 to je nezapomenutelnej blábol 😀 Přesně vyjadřuje tvůj rozhled. Hele, v jakém roce tě čeká? Myslím důchod. Počítej do šedesáti pěti. Já abych to pak zavolal do peugeotu, tam jim stoupne sebevědomí… 😀 😀

 34. a ještě drobnost…Když o tom tak přemýšlím – těch pár větiček „o starejch křápech“ odkopalo tvé skutečné znalosti o autech mnohem víc než všechny předchozí bláboly dohromady.

  Opravdu jen blogový teoretik neví nic o tom, jak nadváha zabíjí kvalitu jízdy. O kolik lepší byl klasickej hydraulickej posilovač. Jak Euro4 mění charakteristiky motorů…

  Zkrátka – každej kdo má za posledních 15 let za volantem něco nakrouceno ten rozdíl musí cejtit. A to i když považuje passat za uberauto.

 35. 205 DŮCHODŮNějak se v tom motáš, my přece nevedeme diskuzi teoretiků o tom, jak tloustnoucí auta ztrácí na mrštnosti (neustále se mi sem dere asociace k něčí manželce, ani nevím proč),
  my přece vedeme diskuzi o tom tvém nesmyslu, že si chceš na důchod pořídit 205 GTI… 😀 proto se tě ptám, kdy plánuješ důchod. Tak kdy?

 36. zbytečné divení…Úspěšný a nejúspěšnější? Podívejme se na to z jiného úhlu. Tipuju že jsem o něco mladší než ty a že tys toho odkroutil za komančů trochu víc – a to tě poznamenalo. Jo, tenkrát jsi hochu musel držet hubu a krok – ti úspěšnější, co vyčnívali z řady byli exkomunikováni…
  Ale teď už se nemusíš bát – je jiná doba. Doba LinkedIn, kdy se nemusíš stydět za to co umíš, co je z tebou, co máš.

  Víš, všimnul jsem si že na auto.cz se tě celá řada lidí ptala co máš za auto a na další řidičský zkušenosti. A nikdy nedostala odpověď. Jen z pozice „rádobyborce“ urážíš ty, co maj jinej názor než ty. A když si teď tohle spojuju s tvejma podrážděnejma poznámkama na vzdělání a najetý kilometry… přivádí mě to na určitý myšlenky. Ale třeba je to náhoda…

  A spodní proudy? Ostrovy? Znamená to že mám o autech psát bláboly jako ty? Pak budu mít ostrovy?

  A moje manželka? Pro mě je opravdu nejkrásnější? Pro tebe ta tvoje ne?

 37. nesmysl 205[48]Hmm, tohle bych si rád nechal vysvětlit. Teoreticky důchod plánuju tak za cca 10 let (podotýkám že je to o dost dříve než je staátní limit).

  V té době už nebudu dělat dětem taxíkáře a bude čas i na nějaký auta pro radost.

  A nechápu proč je nesmysl kupovat 205ku…

 38. 205 MANŽELEKPsát tu nesmysly o dvěstěpětce na důchod, o nejkrásnější manželce na světě… Petřeká, to je žalostné. Opravdu žalostné.

  Ovšem kardinální lidská nevyzrálost se zračí v tvé větě, že dnes už se lidí nemusí za svůj úspěch stydět. Hele, neděláš ty dálkového dopisovatele do Vlasty? 😀

  Tedy zpět k autu – Opravdu tu chceš ustát důchod za deset let? 😀 Neoblbuj tu sám sebe, Petře. Nahoře jsi napsal, že na důchod (65 roků věku, pokud tě nesejme nějaké traverza na stavbě) plánuješ Peugeot 205 GTI. Víš ty vůbec, kdy se začala výroba 205GTI?

 39. otázky a odpovědiDialog s tebou je velmi zajímavý… nebál bych se ho označit jako soudružský. Už jednou jsem ti psal že máš manýry kovanýho soudruha a opět musím svůj odhad potvrdit. Náš dialog totiž nápadně připomíná vtip kterej končí větou „a vy zase mlátíte černochy“.

  Jinými slovy – já napsal:
  A když mám chuť na „krásu“, podívám se na svou drahou polovičku…
  a ty mi podsouváš něco o nejkrásnějších manželkách na světě. Ano pro mě nejkrásnější je a pokud pro tebe ta tvoje ne, je to jen smutné…

  Další část našeho dialogu pokračovala tvým prohlášením:
  Další nesmysl je, že si ve starejch křápech šofér tvého (malo)formátu užije zábavu a v současných autech ne.

  Když jsem ti v následujícím postu vysvětlil proč tomu tak opravdu je (hmotnost, elektronika, emise), hned si dělal jakoby nic a doplněnou jakousi hnusností…
  ——-
  Nějak se v tom motáš, my přece nevedeme diskuzi teoretiků o tom, jak tloustnoucí auta ztrácí na mrštnosti (neustále se mi sem dere asociace k něčí manželce, ani nevím proč),
  ——-
  A když se tě ve finále zeptám, proč je 205gti nesmysl, plácáš nějaký hlouposti.

  Zkrátka – odpovídáš na co se ti hodí, upravuješ si věty jak potřebuješ a zoufale (opravdu zoufale) se snažíš hrát borce.

  Takže, soudruhu, co nám povíš dál? prozradíš nám čím si kromě Olcitu jezdil, nebo budeš jen dál teoretizovat. Prozradíš nám, soudruhu, kolik knih za týden smí člověk přečíst přečíst, aby to strana unesla? A kolik povoluje ÚV KSČ ročně najetých km?

  Já vím, nemám pro tebe větu. Ale to je logický, já pro komunisty věty nikdy neměl…

 40. TROJČENÍNa ty manželky opatrně, Roji, opatrně. Nauč se napřed pořádně číst. A soustřeď se, tvá příznačná roztěkanost tu nemá nyní místo. Tedy – hele, co ty si myslíš o tom, když tu nějakej čerstvej ženáč hluboko pod třicet (myslím věk) napíše, že počítá na důchod (jako svůj, ne manželky… ) s jednou pežotkou 205 GTI. Co ty na to softwére?

 41. 2Roj[52]
  To asi většina lidí, ale tihle zbabělci se schovávaj. V kontextu debaty mě to nijak nepřekvapuje.

  Satčí se podívat jak se projevuje na auto.cz.

 42. lolekčerstvej ženáč hluboko pod třicet 😀

  kdybych byl ženská, tak by mi to HROZNĚ lichotilo…

  OT: ty asi moc google používat neumíš co?

 43. tak popojedem…Je zbytečný dělat nějakou mlhu. I když náš automobilový guru neumí používat google, není žádný problém si to zjistit jinde – tak jaképak tajnosti. Je mě 35…

  A důchod si hodlám udělat tak za 10 let. Chápu že to soudruha GTI urazí, protože Strana by takovéto kapitalistické manýry zakázala, ale i když je celá republika oranžová, takovou moc mít už nikdy nebudou…

  Tak co soudruhu? Vysvětlíš mi proč je 205gti nesmysl, nebo jen vygeneruješ obvyklé množství textových řetězců?

 44. PETRKÁ KOMUNISTAHele, já sice pod rudou knutou byl nucenej prožít určitou část života, ledacos o tom režimu tedy vím, ovšem jak ty máš ty komouše zmáknutý… nebude to tím, žes jeden z nich, Patřeká? Podle mého, jsi rudej z přesvědčení, nikoliv z vypočítavosti. Což je vlastně ještě horší…

  Jinak, koukám, už pomalu meleš mimo téma. Tak já to vrátím.

  Otázka zní – víš vůbec kdy se začal varábět Peugeot 205 GTI? Pokud přijmu ve tvůj prospěch velmi potěšující status, totiž, že je ti dnes cca nikoliv 14 (jak bych se z úrovně tvých textů mohl domnívat) ale … 28, pak pokud dobře počítám, půjdeš do toho důchodu za 37 roků. Tedy v roce 2045. Tehdy bude (bude-li vůbec) Peuget 205 GTI takřa v tvých letech… No, škoda že tu nebudu, až budeš psát příspěvky, jak si užíváš v roce 2045 jízdu v pětašedesátileté dvěstěpětce… 😀

  Ale… abych tě také trochu poučil – Všichni tu víme, proč se tu objevil Lacův testík. Tedy, je nutno velmi vážit slova. Některá totiž mohou zdejšího domácího možná i trochu ranit. Tak jen si přečti ten společenský trapas cos tu (byť) ve své nevědomosti /tradičně)předvedl. Ty tu chceš rozvíjet teorie o tom, jak báječně se jezdí ve starých vracích s přídomkem GTI… Tedy, tak mě napadá – znáš ty to krásné úsloví – „jako slon v porcelánu“? Vím, že neznáš… jinak bys zde psal úplně jiná slova, jiné věty. Na které ovšem, Petřeká, nemáš.

 45. těsně vedle[58] Ehm, přečti si [57] a napiš to ZNOVU a lépe…

  A lacův testík? Víš GTI, já vím že soudruzi mají rektálně alpinistické tendence, tak se ti to pokusím vysvětlit, jak to viděj normální chlapi.

  Je to stejný jako s tou manželkou – pokud se do něčeho (někoho) zamiluješ, je TO (ta) pro tebe nejkrásnější.
  Pokud se tedy lacovi líbí XC60, je to jeho volba a žádnej PetrKá ji nezmění. A i kdybych tady napsal milión slov proti, pokud ji miluje, svou volbu nezmění. Až tohle pochopíš, možná i ty dospěješ…

 46. PETRKÁCHPodle mě jsi normální porevoluční komouš. Ten tvůj pohled na vývoj diskuze, ta nevychovanost, arogance směrem k ústřednímu tématu. Dokonalej komouš.

  A pak ten naivní úlet s dvěstěpetkou… 😀 To je opravdu kouzelné. Důchod ve 45 😀 No, asi nebudu od těch tvých „čtrnácti“ moc daleko, co?

  Ale jedno jsi tu prohrál dokonale – svůj první příspěvek, který tě odpálil mezi slony v porcelánu. Je úplně jedno, jak to zde budeš nyní omlouvat, jestli „chlapem“ či mlhou v hlavě, prostě, potvrdilo se to, co tu píši měsíce – nemáš větu.

  P.S. Napiš zde ještě něco o manželce, ať se pobavím 😀 Ty už tu musíš být trapný i sám sobě…

 47. už zuří…áááá, soudruh se nám naštval…

  Takové výrazy… nevychovanost, arogance k ústřednímu tématu… kam ty na to chodíš?

  A důchod ve 45? Jseš starší a závidíš že musíš furt šrotit? Jóóó, měl ses líp učit 😛

  A pořád jsi mi nevysvětlil proč je ta 205gti nesmysl. Ale neboj, už na vysvětlení ani nečekám – jsem rád žes mě nezačal přesvědčovat o kvalitách pasatu 😛

 48. Hele vy dvakdybyste místo blbýho hádání šli raději těm svým manželkám s něčím pomoct, udělali byste mnohem líp!

 49. 205 KOMOUŠŮKlid, Petřeká, z čeho odtušuješ, že zuřím? Já nahoře popsal to, cos tu vyvedl. Ten trapas. Ta dvěstěpětka na důchod, to je jenom na dokreslení tvého auto-rozhledu a ten důchod ve 45 😀 to dokumentuje dokonale tvůj rozhled.

  No, dnes ses tedy vzepjal k nezapomenutelnému výkonu 😀 😀

 50. MODONOPetrká musel dostal lekci z dospělosti, nebo by tu Lacovi udělal z blogu červenou knihovnu říznutou slonem v porcelánu. Jinak souhlasím… jdu na to, ochutnám trochu salátu, jestli je dobře uleželej… 😉

 51. ale no tááák[62] Před chvílí jsem narovnal mísu ovoce a pochválil manželce krásně naaranžovanej sváteční stůl…

  Teď spolu balíme dárky… Idylka

  😛

 52. zuří a neví…[63]Jak jsemto poznal? jednoduše. Jednaks udělal to co dělaj malý děti – opičej se (komouš), druhaks použil hafo nových expresivních výrazů a za třetí (třeťaks) opět o 205tce jen blábolil (argumenty=0).

  A chápu, že tvé soudružské srdce zuří, ale i tak mé odhodlání k předčasnému důchodu nezvikláš. Víš, soudruhu, my co jsme se učili máme už naděláno…

  PS: a moc to tady nerozjížděj, víš že ježíšek všechno vidí….

 53. váááánoceNo a když už jsme to tady tak rozjeli (jesli GTI přidá pár náhodných textových řětězců, dostanem se i přes stovku), bylo by škoda toho nevyužít.

  Takže všem čtenářům našich „nemáš pro mě větu“ slovních přestřelek přeju krásný vánoce, Lacovi pod stromeček XC60 a všem ostatním stejě bohatou nadílku…

  :-))

 54. X(C)6(0)[45] Rosťo, máš dobrou paměť, palec nahoru. X6 mě ohromila. Dolly Buster mezi auty. Holka na jednu noc. XC60 mě zaujala. Miss Tre Kronor mezi auty. Žena na celý život. Proto uvažuji o sňatku se švédskou princeznou. To ale neznamená, že bych si před tím ještě nemohl zašpásovat s Dolly.

 55. OPIČ-KÁJak opičej? Tvé komunistické nihilistické sklony odtušuji zde již dlouho. Tvůj slon v porcelánu to už jen konturuje. Copak mohu za to, že na mě působíš jako nevzdělaný lodník z Aurory?

  Tedy, ale ta obrezlá dvěstěpětka na důchod v pětačtyřiceti… 😀 to tu zatím nikdo nepřekonal, to je letošní oscar. Tak k tomu velké gratulace.

 56. PŘÁNÍNo, tak v [67] je nutno objektivně uznat, že Petrká pochopil trapnost a nepatřičnost svých dosavadních vět o tom, že v XC60 je nuda, že to chce jít v pětačtyřiceti do důchodu a narazit si k tomu jednu obrezlou zrzku od Peugeotu.

  Jo, konečně mu došlo, že takhle se to ve společnosti nedělá… a nyní tedy přeje (chci věřit, že upřímně) Lacovi VOLVO. Tak bez výraznějšího zkoumání charakteru Petraká mu zvedněme palec, dokázat v zájmu diskuze polknout svou žluč a zapřít sám sebe. Od něho to chápu jako velké vítězství sama na sebou. Tak hezké vánoce, Petře. Ká.

 57. gti neví a závidí[69] soudruhu, soudruhu… ty možná odtušuješ, já píšu. A když píšeš i ty, tak opičej…
  fakt…

  A zbytek – víš, já vím že soudruzi nařídili starou „kašňu popíliť“, ale existuje celá řada lidí, co sbíraj starý auta, víš, říká se jim veteráni. Třeba teď není problém sehnat P505 (rv. 1986) a za těch 10 let to s 205GTi nebude jiný.
  Jsem rád že jsem ti mohl rozšířit obzory, jestli ještě něco nevíš,kldině se zeptej…
  😀

  A ten důchod? Žere tě to viď? Tohle by se komunistů nestalo… 😛

 58. jejda[70]
  Ach ty alpinisto. Že tě tyhle věci bavěj i o vánocích. Ty máš fakt problémy chápat psanej text. Už chápu proč ty nemůžeš jít do důchodu dřív 😀

  Takže ještě jednou pomalu, pomaloučku abys to pochopil i ty. XC60 není auto pro mě, moderní auta jsou pro mě nuda, Lacovi se líbí, je to jeho volba a já nemám důvod mu ji nepřát…

  Stačí ti to tak, nebo to potřebuješ ve formátu prohlášení 18. sjezdu?

 59. a je to tadyštedrej den…

  A když se tak dívám jak tady soudruh vyvádí, nechtěl bych vidět pod jeho stromek…

  A navíc tak daleko k důchodu :-))))

 60. 205 VÁNOCJá myslím, že když budeš, Petřeká ještě chvíli psát, dostanem to do důchodu „ve třiceti“ a nějakou neprožranou dvěstěpětku pak máme šanci u tří áček i sehnat. Hele, ty už jsi tu dnes udělal snad dvojitej loping kolem své páteře. Tak, aby ses nakonec nezlomil…

  P.S. Jinak to, žes polkl tu svou slinu žluči směrem k Lacovi, to velmi cením. Muselo to být těžké, ale… překonal ses.

  Jinak ten tvůj důchod v 45 a k němu dvěstěpětka, to je fakt letošní oscar 😀

 61. otázka za 500A víš jak se ještě pozná chlap?
  Dokáže se o sebe postarat. A myslím že Laco chlap je a pokud by se mu na mejch textech cokoliv nelíbilo, tak mi to napíše.

  Takže za něj pořád mluvit nemusíš…

  Ale já vím, netrefils věk, žere tě důchod, ztrapnil ses s 205kou, tak to nějak ventilovat musíš. A to že do toho taháš laca je takový… no, soudružský…

  PS: a k oskarovi si připiš i zlatej glóbus za E30 325i…

 62. PLAČKYTeď už to nezachráníš. Udělal jsi fatální diskuzní chybu na začátku. Od tebe nic nového. Tím důchodcem a dvěstěpětkou už jen dokumentuješ své naivní sny o životě.

  Neumíš to, Petře. Třeba jsi dobrý v tom, kde boucháš, ovšem v komunikaci, v pohybu ve společnosti, to prostě… neumíš.

  P.S. ale, že ti ten Laco leží v žaludku, viď. Ano, zasloužíl sis to. Příště dvakrát mysli a jednou piš. Jsi tu králem faux pas.

 63. zvědavostTak nevím jestli mi tady opravdu něco nedochází. Až doteď jsem si myslel, že soudruh GTI si stále myslí, že strana zakáže všem kapitalistům zahálet, dokud nedosáhnou věku 65 let, ale po jeho masivní textové kampani si nejsem zcela jist. Je v tom ještě něco jiného? Ví něco GTI o plánech „lidového domu“? A co na to jan tleskač?

  2GTI: víš, já udělal chyb, že bys je na prstech nespočítal. Ale v diskuzi ani jednu…

  A k naivním snům o životě – neodpověděls mi na otázku čím jezdíš, jaké jsou tvé řidičské zkušenosti a nečekám ani odpověď na tuto otázku. I tak se nad ni zamysli – pokud se k moci nedostanou tvoji soudruzi, kdo by mi mohl v odchodu do „důchodu“ zabránit? Podotýkám že s trapnou almužnou státu nepočítám, včas jsem investoval…

  A laco? Proč by mi měl ležet v žaludku? Je to chlap a ví co chce. Na rozdíl od rádoby anonymních soudruhů…

 64. DOCHÁZEČKANemám auto, ani papíry, jsem už v důchodu, je mi 45 a sháním nějakou dvěstěpětku… 😀

  Jistě, že ti něco nedochází. Jak by také mohlo, tobě, králi trapasů a faux pas na diskuzích.

  Když tak to tu všem ještě podrobněji vysvětli, jak to myslíš s tím důchodem a s pežotkou 😀 ale nezapomínej u toho vysvětlování, že se ti tu směje celej svět 😀 Jo, a také se zmiň o tom svém investování, aby tu jako každej mrkal na drát… Myslím jako řádově, jestli desítky či stovky miliónů kaček nebo euráků a tak. Přece hergot už tě tu konečně musí taky někdo brát vážně, ne? 😀

 65. povaha…[78]
  Teda jedno se ti upřít nedá. Máš silnej žaludek a splachovací povahu.

  Už jsem tady mnohkrát ukazoval, kde se chováš naprosto bezohledně a vulgárně urážíš druhý.
  http://www.laco.cz…opulace.php#57
  Ani to s tebou nehnulo.

  Pak tvoje trapasy. Nejdřív sis tady zkusil hrát na kinga jako na auto.cz, ale nějak ti to nevyšlo. Pak tvůj trapas se dvěma knížkama týdně – ani to s tebou nehnulo, jelo se dál „jakobynic“…
  Pak přišly další trapasy – ten se supem se ti zamluvit nepodařilo, bez omluvy jsi přešel i fakt, že v autě, o kterým jsi nás tady všechny poučoval, jsi ani neseděl. A takhle by se dalo pokračovat ještě dlouho.

  Tvůj žaludek – je opravdu zvláštní. Osobně bych se ani nedivil, kdybys byl ten zmiňovanej kovanej soudruh, nebo nějakej estébáček. Tohle je přesně jejich styl chování.

  A co se týče mého důchodu a 205ky – chápu že tě to žere, to je ale asi tak všechno co s tím můžeš udělat.

 66. tipy[79] Jo, 205 by mělo fungovat, pokud ne, zkusil bych 309GT, za pár let 306 S16 (tam se klidně odkaž na mě) nebo 406 Coupe.

  A kdyby ani to nezabralo, zkusil bych kombinaci slov 407 + náprava, nebo superb + passat.

 67. K té nespolehlivosti – Mod.: To, že je něco ze Švédska neznamená, že je to spolehlivý (taky jsem zažil spolehlivý věci třeba z Itálie :-)).
  Kolegy bratranec dělá ve značkovém servisu Volva a já jen prodávám jak jsem nakoupil. Zkuste si pročíst i testy – nic moc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *