SONY KDL-32W4000

Podle čeho nevybírat televizi


Před dvanácti lety jsme si koupili televizi. Sony Trinitron. Plochá obrazovka, úhlopříčka 63 cm, cena v násobcích mého tehdejšího měsíčního platu. Přístroj stále funguje bezchybně a spoustu let ještě určitě bude. Ale už někde jinde. Nastal totiž čas obměny. Nastal čas pro revoluci v kvalitě televizního obrazu. Nastal čas pro SONY KDL-32W4000.

Je skvělé mít doma televizi ve Full HD s rozlišením 1920×1080 bodů. Obraz úžasný i díky dynamickému kontrastu 33 000:1. Výtečná funkce 24p True Cinema“ ukáže film v přesně takové podobě, v jaké jej tvůrci natočili (věděli jste, že běžné televizory zobrazují 25 snímků za minutu sekundu a film v televizi běží o 4 % rychleji než originál a zvuková stopa hraje o 4 % výš?). Je báječné nechat se opájet efektem digitálního prostorového zvuku Virtual Dolby� Surround a BBE� ViVA. Jak luxusní je přítomnost snímače okolního osvětlení, který v přítmí mírně ztlumí obraz.

To vše je ale prakticky k ničemu. Není to příliš podstatné. Nemá to velkou váhu. Teprve přítomnost signálu s vysokým rozlišením dá výměně staré funkční televize za televizi novou smysl. Všechno ostatní jsou jen marketingové řeči.

Sony KDL 32w4000

18 thoughts on “SONY KDL-32W4000

 1. Překlep„běžné televizory zobrazují 25 snímků za minutu“

  Nikoli za minutu. Za vteřinu 🙂

 2. Konverze 25pps->24ppsBy mě zajímalo, jak dosáhnou onoho zpomalení na původní 24p. To jako vysílač hrne do TV 25p a televize si bufferuje film a promítá v 24p? Mě to přijde jak nějaký marketingový blábol…

 3. 25 snímkůBěžné televize vysílají 25 snímků ve vteřině, ale ty filmy jsou tak i natočené. I kina už pár let mají promítačky nastaveny právě na 25 snímků ve vteřině. Takže problém se zrychlením se týká jen filmů starých.

 4. TELEVIZNÍ SŇATEKVybirat dnes televizi, to je snad těžší, než si vybrat manželku. Neodtušil jsem z tvého článku, jestlis´tu SONY již koupil, nebo zda jsi ve stádiu namlouvání. Full HD má samozřejmě smysl, ovšem musí člověk mít BR prehrávač a kupovat BR disky.

  Ale. Důležité je, že i při absenci televizního kvalitního signálu, jsou i televizní noviny leší než na tom trinitronu. Jednak jde o formát, jednak jde o zobrazení. Formát je jasný, sledovat širokoúhlý obraz je přijemnější než klasiku, pokud ten trinitron nejel na 100 Hz jsem přesvědčený, ža aktuální LCD bude mít subjektivně lepší obraz i u těch televizních novin. Jde samozřejmě i o vzdálenost sledování a o velikost uhlopříčky. Samozřejmě, že na sledování DVD je to LCD výborné, a to i když nejede na full HD. Popravdě nutno napsat, že ovšem „přeskakování“ mezi filmem na DVD a těmi televizními novinami odhalí až fatální nedostatky zdejšího TV signálu.

  Jak jde čas, zjišťuji, že je lepší mít televizi, která zobrazí výborně film na DVD než být zdrženlivý k aktuální technice.

  A ještě jeden „plochý“ problém – pokud člověk nahrává televizní pořad, holt na tom LCD nezažívá obdobnou rozkouš jako u sledování DVD, takže nakonec jsem dospěl k závěru, že na DVD nahrávám jen rychlovky (pohádky pro děti, reportáže, které chci vidět atd) a filmy kupuji na DVD.

  Parádní „kino“ je taky u přípojných kabelů. propojit dnes TV, DVD, bedny, kameru, to vyžaduje nejméně maturitu a pěkný prachy za kabely. Ovšem pozor, opravdu oko registruje rozdíl mezi scartem a HDMI či tou trojžílou.

 5. Pravda, TV nelze vybírat podle hodnoty dynamického kontrastu. To je podobná informace jako digitální zoom u foťáku. Nechci dělat vlny, ale u tohohle modelu mě zklamala doba odezvy… 8 ms, navíc při absenci 100Hz technologie je prostě „za čárou“. To poznáš nejpozději při sledování sportovních přenosů… Pokud´s ten produkt ještě nekoupil, v tomhle konkrétním případě bych asi šel raději do plazmy. Pokud jo, tak sorry. 😉

 6. Full HDsi poridim tehdy, az bude bezne dostupny zivy full HD hokej, fotbal, tenis a curling.
  Takze vlastne nikdy.
  Mam krasny pocit z tezce usetrenych penez 🙂

 7. PLAZMOVÁ LSD[1] Díky za upozornění, opraveno.

  [4] Petře, nevolil jsem mezi LCD a plazmou. Při výběru jsem postupoval mnohem jednodušeji. Zvolil jsem značku (SONY), následně úhlopříčku (32) a pak už jsem jen vybíral model, který by byl Full HD a splňoval estetická kritéria. Jiné parametry mě vážně nezajímaly.

  [5] GTI, máme doma zdroj HD signálu. Více v samostatném článku.

  [6] Milý stohertzový @Teo, zatímco u CRT televizorů byl rozdíl ve frekvenci skutečně viditelný, u LCD televizorů bych si o tom dovolil pochybovat. Viděl jsem na mém televizoru fotbal v HD a byl jsem navýsost spokojený.

 8. Inu, mám na DO tlačítko „demo“. Je to taková celkem zbytečná vychytávka – rozdělí obrazovku na poloviny, na jedné je 50Hz na druhé těch 100. Ve statických scénách je rozdíl zanedbatelný, v dynamických nápadný. No a pokud jde o firmu SONY, ta už nakupuje TV od Sharpů (stačí vygůglit „Sony = Sharp“). Tož tak… 😉

 9. DEMOBLOGER NA DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ[11] Co si pomyslet o výrobci, který zaplevelí DO takto zbytečným tlačítkem? Asi to samé co o výrobci, který na palubní desku auta přidá tlačítko s názvem DEMO, po jehož stisknutí bude ABS použito pouze u kol na levé straně.

  A je mi úplně jedno kdo od koho co nakupuje. Značku SONY jsem volil s ohledem na minulost (již zakoupené a používané přístroje spolupracující s TV) a budoucnost (přístroje spolupracující s TV, které hodlám v dohledné době zakoupit).

 10. Jo, jo, není nad to sledovat zápas Zlín – Střížkov v HD. Alespoň ty oči nebolí z televize.

 11. OSOBNÍ KOMENTÁTOR[13] @Teo, stále si s ostatními chlapečky rád porovnávám své hračky, ale už dávno neberu nic osobně. Jsem si vědom, že za svejch dvacet nemůžu chtít zázraky, ale přesto jsem s kvalitou obrazu vážně spokojen. Tak se prosím mými „méněfrekvenčními“ komentáři nenech znechutit.

 12. reakceHD ma smyl nejen pro BR ale pro sledovani HD novy a CT1 protoze tato TV ma MPEG4 tuner.
  Doba odezvy 8 ms neni nikde pod carou, stejne nevis realnou dobu odezvy, je to jen marketing. 100hz u LCD je temer zbytecnost. Navic pokud na tum budes sledovat ceske digi SD vysilani je ti
  8ms i 100hz k nicemu, protoze obraz je proste na jakekoliv full hd tv k zbliti.
  Tot muj nazor

 13. Jasně, že SONYJsem rád, že je pořád spousta lidí, kteří dokáží ocenit kvalitu a ví, jaký televizor si koupit, vlastně jakou značku si pořídit.

 14. 32w4000abi bolo jasne son y sharp nemaju nic spolocne sony je odjakziva na prvom mieste maju kvalitne a vyborne vyrobky shap ma taky hnusny obraz as to boli opakujem sony a sahrp nic spolu nemaju akurat tak ze sony vyraba obrazovky samsungu samsung si povie ake chce sony vyroby a ma velky zisk a sony maju naj ostrejsi obraz aj farby atd….. sony vyhralo cenu PC world nechapem preco sato vola pc world ket ta cena je taka ze su vyhlaseny ako televizory svete najostrejsi obraz atd….. tu mate link a je totam rozpisane http://www.sonycentrum.sk…ce.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *