Komponentní nebo kompozitní?

Hodinky nebo holinky?


Minulý Wiikend jsem na webu objednával pro našeho nového člena domácnosti pár drobností. Mimo jiné komponentní kabel. Nintendo Wii, že jeho síla tkví v úžasné hratelnosti a nikoli ve skvělé grafice, proto je tudíž v balení pouze kabel s výstupem 3x cinch a s redukcí na scart. Ale protože Wiim, že přeci jen existuje jistá možnost zlepšení obrazu (rozdíl je zřetelný), koupil jsem značkový, vysoce kvalitní a univerzální komponentní kabel Mad Catz pro propojení Xbox360, Playstation 2 i 3 a Nintendo Wii konzole s HD televizí.

O rozdílech mezi komponentním a kompozitním kabelem jsem ve chvíli, kdy zásilka dorazila, netušil zhola nic. Tma v hlavě. Po zapojení kabelu tma i v televizi. Fungoval jen zvuk. Přemýšlím, zda rozhodnutí chtít ušetřit nákupem kabelu univerzálního za poloviční cenu kabelu originálního bylo šťastné. Ale přeci nemůže být chyba v kabelu. Kus drátu s konektory na koncích. Chyba v televizi? Chyba v Nintendu? Hledám, co se na obou přístrojích dá nastavit. Nic. Potvrzuje mi to e-mailem i jeden z diskutérů na fóru Nintenda Clubu. Prý stačí kabel jen zapojit.

Zatímco mezi hodinkami a holinkami není zásadního rozdílu (obojí se natahuje), mezi komponentním a kompozitním kabelem je rozdíl asi dvě hodinky. Tak dlouho mi trvalo, než jsem na univerzálním kabelu našel titěrný přepínač TV/HDTV.

9 thoughts on “Komponentní nebo kompozitní?

 1. zlo…Přepínače, vypínače a zapínače jsou zlo. Je to asi tři měsíce, co stála celá redakce před novým „trendy“ Macem a zkoušela ho zapnout.

  Až když došlo na trapné pokusy ala It crowd (do myši: počítači, slyšíš mě?) sáhl jeden z nás (člověk co dokáže naprogramovat ovladač pro síťovou kartu)
  ze zoufalství po manuálu…

  Trendy tlačítko zezadu za levou hranou – v podstatě jen lehkou prohlubeň na hraně monitoru jsem i po shlédnutí obrázku v návodu nahmatal až na potřetí…

  Asi opravdu chyba v matrixu 🙁

 2. retro[3] Hmmm, to byl nějakej díl s velrybama, ne? Vzpomínám si jen matně…

  2Laco: A je ten rozdíl opravdu takovej? Na těch obrázcích mi to nic extra nepřípadá. A jak se řekne „kvalitní kabel“ vybavěj se mi 90tý léta – recenze kabelů ve Stereu&Videu a jejich „průměrný kabely za 300kč metr“ a zlatý konektory 😛

 3. WIIRAZNĚ OSTŘEJŠÍ OBRAZ[4] Petře, nebýt mého DŮRAZNÉHO upozornění, rozdílu si nikdo z rodiny nevšiml. Obraz je ale nyní výrazně ostřejší, což má ovšem za následek, že figurky jsou hranatější (při mázlém „kompozitním“ obrazu to dříve nebylo tak patrné).

 4. zase nicTak to vole asi ten dárek nedostanu, viď? 🙁 To jsi celej ty, furt jen slibuješ!!!

 5. BEZKABELOVÝ TOMÍK[7] Před vložením svého komentáře ses zcela jistě poradil se svým právníkem. Všichni tři tedy víme, že na kabel ti nevzniká žádný právní nárok. Sice jsem se v telefonu zmínil o tom, že ti kabel přivezu a vyzkoušíme ho, ale k tomuto rozhodnutí mě vedla skutečnost, že ve chvíli uskutečnění hovoru kabel nefungoval. Jak je vidno z článku, je nyní situace opačná.

  Ale neboj, s prázdnou nepřijedeme. Dostaneš ZÁŽITEK!

 6. KabelárnaNo vole, tak teďs tomu dal korunu.Když nefungoval, tak jsi mi ho chtěl dát. Mám snad doma na dveřích napsáno, že třídím barevné kovy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *