Škoda umí

Pozor! Skrz naskrz reklamní článek!


V jednom z komentářů na mém blogu jsem se dozvěděl, že nastává nová éra blogování, kdy je reklama umně zakuklená v textech úspěšných bloggerů. Přesně tak! A je to opravdu dobrej džob. A co teprve v případě, kdy reklama není zakuklená v textech, ale je v článku přímo zmíněna. Ba co více, dokonce zobrazena! Tak pojďme na to.

Auto se vybírá srdcem. A tvůrci televizních reklam to dobře vědí. Každá značka, každý model má svoji cílovou skupinu. Proto je nutno do reklamy vybrat správné typy lidí a umístit je do vhodného prostředí. A samozřejmě citlivě vybrat hudbu. Na mě to funguje skvěle. Chytlavá skladba Room for More od Kris v reklamě na Roomster, snivá píseň I Try od Frameless ve spotu na druhou generaci Octavie.

Za pár dní se v televizi začne objevovat reklama, které je minimálně stejně zdařilá jako auto samo.

13 thoughts on “Škoda umí

 1. Hmmm…nikdy jsem nevidel takhle dluhou reklamu. Asi by meli najmout noveho editora. Jinak, co se tyce te "nove" Skody – tak nam nabizi vice toho, co jsme tu uz nejmene jednou predtim meli.

  PS: Co tak navrhnout neco skutecne noveho ? Neco, co nam stale nabizi na auto-shows ?

 2. Ty vole Japonec 🙂Již nemůžu déle mlčet. Mě se prostě ty naše auta vůbec, ale vůbec nelíbí. Prošel jsem si dlouho cestu přes Česko, Španělsko, Francii a momentálně jsem zakotvil v  Japonku, kde jsem maximálně spokojen. Není to nádhera, když prostě vše funguje jak má. http://www.youtube.com…ve4M4UsJQo

 3. škodajo, pěkná reklama, škoda že se celá natáčela "venku"… 🙁

  [3]Jo, honda bejvala super. Než přišla vlna úspor (na kterou kdysi doplatil třeba P307) a která dostala hondu tam kde je teď – do technologickýho poprůměru (od podvozků po motory).

 4. "van dej in a lajf…" nejde vygůglit?
  Tak to může být skladba na zakázku, to ti tady udělá kdejaké lepší studio (horší taky) 🙂

 5. srdcařiNo, vidím na sobě, že nejsa Schade-srdcař, neocením ani tu reklamu. Dlouhá, nudná a bez vtipu. Jestli teda nejni nějaká mnně unikající legrace v tom, jaxe to auto blejská…

  Blejská se moc hezky. 🙂

 6. SUPERBÁLNÍ REKLAMAJo, jo, dnes je Superb v kombi nejpřitažlivější střední mainstream. Je neuvěřitelné, co Škoda dokázala pod křídly VW za cca 15 let.

  Já bych jen trochu zapolemizoval s tím, že auta se kupují srdcem. Dodávám – některá auta. Totiž kupují se srdcem ta auta, která za to stojí. Ta ostatní se kupují jen proto, že stojí co… stojí.

  Je to sice k nevíře, ale auta se zde kupují především proto, aby si následně jejich vlastníci odůvodňovali přeč, že to které auto vlastně koupili. Typická komunita jsou vlastníci japonských a korejských aut. Koneckonců, zatím mi nikdo nedokázal vysvětlit, jak to přijde, že se někdo narodí v Evropě a esteticky ho oslovují kreace vytvořené civilizací, která je nám snad nejvzdálenější z celého vesmíru… Předstvuju si to tak, že takový majitel nějakého dálněvýchodního snu vejde do bytz, pročísne navoskovaný cop, s láskou sjede obrázek gejši z přežvejkanejch stvolů rejže na zdi, kopne do sebe saké v půllitru a namísto Karla Gota si pustí jekot samurajů v říji.

  Takže ano, Superb kombi je velmi zdařilý vůz, koneckonců, kdo ví, že strčí do kufru i taková třídní esa jako Mondeo. Které tedy nemůže postavit proti Superbu ani motor (3,6 FSI), ani pohon (4×4), ani převodovku (DSG)… a už vůbec ne kokpit.

  Tak ještě (reklamní) slogan – SUPERB, tvůj nejlepší vůz…

 7. reklamaNo pokud bychom se bavili o reklame a ne o autech, tak tu od hondy [3] bych vydrzel i 12 minutovou. Skoda obcas az priliz zretelnych fyzikalnich nesmyslu, ale jinak bezva napad i provedeni 🙂

 8. Pozdrav od samurajeGTI, krásně si to napsal a řeks to naprosto přesně :-)Nikdo to nedokáže vysvětlit. Je to nejspíš nějaká úchylka. Animální přitažlivost, ze které se snažíš vymanit a prostě to nějak nejde. Tisíckrát si řekneš dost a stejně se za tou courou z japonska otočíš. Ale pozor není coura jako coura!!!

  "Vole jsi slaboch!!!Co tak čumíš, když se Ti nelíbí?!!!…"si říkáš. Můžeš sám sobě i všem okolo tisíckrát vysvětlovat, že Tě veliký kozy ničím nezaujmou, navíc když jsou z podobnýho materiálu, kterým máš doma utěsněnou vanu…ale prostě z nějakýho, tobě neznámýho důvodu, se Ti podlomí kolena když okolo ní jdeš. Nevím. Nejspíš je to tím, že se snažíš zapomenout, jaké to naposledy s ní bylo. Ale ta představa, co s ní můžeš všechno zase dělat, ikdyž se zato stydíš, Tě pořád láká. Fakt nevím….

  Nemám ani cop, ono taky z čeho, nemám gejši na stěnách a ještě nikdy jsem ani neochutnal saké…neláká mě to. Jsem prostě zrovna takovej samuraj jako ten Tomik Krujz. Když tak nad tím přemýšlím…Nemám doma vlastně vůbec ale vůbec nic z Japonska, krom kompletního vybavení elektronikou :-)…

  PS: Laco, nic si z toho nedělej, že se ten superb řídí hůř než subaru. Prostě jsi zvolil "Komfort jako krédo" 🙂

 9. KOMFORT JAKO JUDO😀 To jsem to tu schytal… 😉 Já věděl, Tomiku, že se ozveš. Jo, napsáno (jako vždy) špičkově. Tak já to upravím – vedle těch, co ví v Evropě proč, je ještě evropský stádo, který… dál to má pokračování shora u předchozího mého příspěvku.

  P.S. Dneska mám den – jdu z Chomutovského Globusu a štěká tam na mně nějaký dělo v kombi, koukám dovnitř, dvě dětské sedačky… No, říkám si, svět je malej. Zato pěknej. Občas. Jestli to byl Lacův Superb, tak má fešáka.

 10. SVĚT V GLOBUSUOd té doby co Markéta přes břicho nedosáhne na dno nákupního vozíku je k vidění každou středu před parkovištěm Globusu o jednoho (či dva) fešáka(y) víc. Dnes výjimečně již odpoledne.

  GTI, sakra, tu myčku jsem si měl z pátečního odpoledne přeobjednat na dnešní dopoledne. Přesto velmi děkuji za pochvalu.

 11. GLOBUSBLaco, já u vás parkuju o řadu dál, tam jak je ta slepá (tuším je to vjezd č.7) je tam vzdycky volno a nahrozí tak, že ti někdo otiskne hranu svejch dveří do dveří tvých. Jo, Superb je moc pěknej.

  P.S. Doufám, že tě Jirkova medicína pobavila a že tě očaruje Matylda. Nezapomeň na Dannyho, mistra světa. To je vskutku mistrovské dílo pro ty správný kluky a táty… co spolu dokážou přeprat celej svět hlavně proto, že si věří a že se maj rádi. A dnes vyšel Karlík v klasické edici s klasickou ilustrací (Q. Blake), nutno koupit, já z ní mám radost jak Jirka ze své medicíny…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *