We Run Prague

Běž, Laco, běž!


Začalo to nenápadně. Klárka jako znamenitá plavkyně se nedávno zúčastnila duatlonu. Po návratu si postěžovala, že běh nic moc a bude jej tedy muset začít trénovat. Zeptala se mě, zda bych nechtěl chodit běhat s ní.

Čekal jsem na tu otázku řadu let, a proto jsem měl odpověď dávno připravenou. Ano! A hned jsme začali. Chytlo nás to. Stáhli jsme si aplikaci do iPhonů a všechny naše výkony se nám zaznamenávají. Zlepšujeme se.

Našli jsme si konkrétní cíl. Natrénovat na desetikilometrový běh Prahou. Ve svém okolí jsem k zářijové akci motivoval už řadu lidí a budu rád, když se k nám přidá i někdo ze čtenářů mého blogu. Nechceme závodit, chceme se bavit.

Plánujeme, že se s lidmi, které známe, sejdeme na startu a společně vyrazíme pražskými ulicemi. Budeme tak rychlí, jak pomalý bude nejslabší člen naší výpravy. Jedinou podmínkou bude dorazit do cíle nejpozději v limitním čase hodina a půl.

Máme ještě čtyři měsíce na trénink.

14 thoughts on “We Run Prague

 1. HOZENÁ PONOŽKALaco, Klárko, tohle beru! Jen doufám, že tu zvednutou ponožku nevyměnim během tréningu za vyhozenej ručník. Jdu na to…vlastně už píšu v Klusu.Teda s Klusem 😉 No to je jedno.K běhání si ještě nasypu do founu Helouvíny.Není nad to běhat pod spídem 😉

  ps:mimochodem Metallica docela ušla….

 2. LACO BĚŽÍ O ŽIVOT[1] Vankelte, chybějící iPhone nevadí. Stačí obyčejné stopky a tužka. V nejhorším si počítej nahlas a časy zapisuj dřívkem do hlíny v Bezručáku.

  [2] Tomíku, s Tebou pro We Run Prague počítám. Budeš řidič sběrného BMW.

 3. POMOCNIKBejku,uz prestan glorifikovat ten kus srotu a misto toho do me vloz radeji trochu duvery 🙁

 4. LACO NA MÝTINCENO NO NO…prosím řaďte se tu postupně, jak přicházíte! V takovýmhle davu se nedají všechny ty žádosti korektně přijímat. Ostatně Laco tady nemá jenom Vás! Celý roky nic a teď hned celej zájezd….

 5. CIMRMAN BĚŽÍ O ŽIVOT[5] Tomíku, od začátku jsem věděl, že tímto článkem urazím většinu zdejšího osazenstva. Kdo by se chtěl táhnout se starým Lacem někde na konci běžeckého pelotonu, když má na to, aby ten závod vyhrál? Proto se nikdo nehlásí, vždyť spousta místních čtenářů a diskutérů má za sebou několik úspěšně absolvovaných maratonů a nad mými "běžeckými" začátky se jen lehce usmívají.

  Jsem rád, můj starý – a dalo by se říci – ano! Vlastně jediný dobrý příteli, že právě ty mě osobně podpoříš. Doufám, že stejně jako já poběžíš s kufrem a v dlouhém kabátu.

 6. KLOUBY V PRDELIJe to jinak chlapi. Při každé zmínce o běhu mi srdce krvácí. Pár km dám, ale to nestačí. Je to málo na to, aby se dostavil ten opojný pocit po vyplavení endorfinů, ten fantastický stav, kdy se dostaneš do transu a běžíš ztichlou, klikatící se lesní pěšinou, splaven jako kůň, přesto však plný sil. Ale já věřím, že to zase půjde. Třeba příští rok na startu.

  Díky za opět skvělý tip na Euroweb. Místo na startu skoro maratonu, bychom se mohli podpořit 16.6. ve Wroclawi. Už mi psal Platini, lístky posílá poštou.

 7. HYPOCHONDRBLOGTNT, verim Ti a ten pocit znam! Jsou dny,kdy se cejtim v prdeli celej…to potom co bych dal jen za ty klouby 😉

 8. BĚHOIN[7] Běh je droga. Má stejné účinky. Absťák má stejný průběh. Už jsem týden nebyl běhat. Pětikilometrovým během jsem si uhnal angínu. Bojím se, co si uženu během desetikilometrovým.

  Doberu antibiotika, další týden bez tělesné výchovy ještě vydržím, ale pak hurá na trať. Chci zažít ten trans, o kterém píše TNT.

  Jo, mimochodem, TNT, také mi psal platinový Míša. Už jsem ale trochu nervózní, lístky slíbil poslat po 10. dubnu. Což sice stále ještě může splnit, ale po 10. dubnu je také 2. července, kdy už bude po Euru.

  Ale v Polsku se neuvidíme, TNT. My jedeme na Řecko.

 9. PLATINOVÝ BLOGLaco, zůstaň v klidu. Platinový Míša ( 😀 skvělé ) mi nejdříve psal, že mám smůlu, že mně nevylosoval. Pokrčil jsem rameny a žil dál svůj život bez Eura.

  Na konci dubna se však stalo něco nečekaného. Bez jakékoliv předchozí informace, mi byl z účtu stržen slušný obnos. Příjemcem CH Nyon UEFA. Až pěkných pár dní poté mi Míša psal, že to je za vstupenky na Polsko a ať teda přijedu.

  Obálku s lístky prý osobně olízne a zanese na poštu. Určitě nám to dojde ve stejný den. Přece nebude Čechy lízat nadvakrát.

 10. LACO OPĚT SKÓRUJEano ano, Laco pěkná přihrávka, Tomík dává dlouhý pas a vysunuje Laca dopředu…a Laco dává náááádhérnou trefou pod břevno…Goóóól!!!

  A to vypadá vážení diváci, že se Řecko definitivně s Evropou loučí…

 11. Laco běhá..vy jste fakt jinej kraj.. 🙂 já znám duatlony jen cyklo-běhmo..
  tvoje jablečný nadšení mě už neudivuje ale snad už jsi poznal, že na pokleslou fyzičku jsou nuly,jedničky a japka krátké.. 😀
  Klárce držím palce, ať jí nadšení vydrží !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *