Laco převlékl kabát

Systém Bloguje.cz končí. Musel jsem hledat náhradu. Zaplatil jsem si vlastní hosting, nainstaloval WordPress a začal se učit pracovat s novým systémem. Nejdříve jsem řešil novou grafickou podobu svého blogu. Nebylo snadné se rozloučit s původní grafikou.

Starý blog

Téměř osm let vypadal můj blog prakticky stejně. Autorem jeho podoby byl dle mého zadání Petr Sobotka. Skvělá práce. Přemýšlel jsem, že bych si nechal nový blog převléknout do stejného kabátku. Ale rozhodl jsem se pro nový, velmi strohý design. Návštěvníky mého blogu přeci zajímají především texty. Navíc blog je nyní skvěle čitelný i v mobilech nebo tabletech.

Nejtěžší bylo převést do nového prostoru články ze starého blogu. Nešlo mi to. Systém soubor vyexportovaný z Bloguje.cz dlouze chroupal a nakonec jej vyplivl. Zeptal jsem se Arthura, zda se s tím setkal. Sdělil mi, že ano. Problém je v tom, že můj blog je příliš rozsáhlý a 15MB soubor WordPress nenaimportuje. Mám prý pomocí jakési utility soubor rozdělit na menší části.

To už bylo na mě moc a požádal jsem o pomoc Tassla. Guru převodu blogů z Bloguje.cz si s tím hrál celý večer, aby se mu nakonec povedlo převést všechny z bezmála půldruhé tisícovky článků včetně komentářů a obrázků. Ještě jednou palec nahoru pro Tassla, sám bych to skutečně nezvládl. Bravo!

Nový redakční systém mi nabízí více možností než ten předchozí. Mohu využít řady pluginů, které budu podle potřeby doinstalovávat. Zlepšila se práce s komentáři (pozor, první komentář každého z komentujících musím před zveřejněním schválit). Jednotlivé příspěvky v diskusi mohou být zobrazeny ve stromové struktuře, čímž se zlepší přehlednost. Navíc v pravém sloupci jsou nově zobrazeny nejnovější komentáře, takže nezapadne ani příspěvek přidaný ke staršímu článku.

Z ukončení fungování Bloguje.cz mám radost. Díky tomu jsem si totiž konečně pořídil nové a lepší bydlení pro své texty. I když se zatím cítím jako s cizím blogem v cizím pokoji.

18 thoughts on “Laco převlékl kabát

 1. Sice nevím, co jsou to ty pluginy, ale přeji hodně úspěchů při psaní dalších článků, které si moc ráda přečtu :o)

 2. Laco, přeji Ti k novému kabátu i nový náboj. Hádám, že se tu nebudeš brzy cítit jak v cizím blogu. Jen co dorazí GTI, tak Ti to tu jistě brilantně zabydlí 🙂

  Také přeji budoucím i současným čtenářům dostatek nadhledu, důvtipu i slušnosti, aby tady neměl Laco vybydleno.

  Těm, co se snaží přispět tomuto blogu z druhé strany, přeji vtipné a slušné texty, texty hodné zamyšlení, dle nejlepšího vědomí i svědomí, aby tu Laco ten pokojíček nemusel po každé divoké párty malovat.

  Tak Laco! A teď mi ukaž kde jsou tu šatny a kde se můžem po zápasech osprchnout? 😉

 3. Gratuluju a bez dovolení si přidám tvou novou adresu, aby všichni věděli vocode, byla by totiž škoda, kdyby se někteří komentátoři ocitli uvězněni jen v prostoru jakéhosi lacoblogu;o)

  • Děkuji Mod. Za gratulaci a přidání odkazu na můj blog.

   Inspirovala si mě. Také jsem si přidal do postranního panelu odkazy. Zatím tam mám jen dva.

 4. NADPIS – NAPSAL JSEM SI NADPIS, PSAL JSEM HO U TEBE VŽDY

  Píšu komentář, dokonale zmatenej. To se mi nestává často. Myslím jako to zmatení. Abych tedy jako zde mohl psát komentáře, potřebuju nějaké dobré podněty, nemyslím Laco tvoje blogové podněty, ty mi naopak po přečtení berou větry. Z příspěvkových plachet. Potřebuju nějaké ty zoufalce, prosťáčky. Však oni přijdou…

  Tak co popřát Tobě? No… stále stejnou a inspirativní invenci, stále stejný a odzbrojující humor, náhled, vhled a pohled. Prostě všechno to, co dělá na blogu Laca Lacem.

 5. Dobrý den všem.

  Kabátek je to hezký, takový měkký a dobře čitelný. Jenom ty nadpisy, ty tu skutečně chybí. Jejich absence byla prvním dojmem, který jsem získal, jen co jsem diskuzi otevřel. A vida, GTI si poradil, budeme tedy capslokovat do textu a pak to zaentrujem. Nás ajťáky nic nerozhodí.

  Tak ať to píše Laco!

  • Hezky se tu scházíme. Mám už podávat dezert nebo ještě někoho čekáme?

   Ano, titulky mi tady taky na první pohled chyběly. Stejně jako mi chyběly na blogu u GTIho (jinde vlastně ani nekomentuji). Ale teď, jak vám tu jednomu po druhém odpovídám, už mi najednou nechybí.

   Jo a samozřejmě díky, TNT!

 6. Zdravím,
  dostala jsem pozvání omrknout nové bydlení pro vtipné podněty od Laca. Rohožka před vstupem nebyla, tak jsem si pro sichr zula kecky….abych nenašlapala.
  Design dobrý. V jednoduchosti je krása. Pokud tedy jednoduchost nechápeme jako lidskou vlastnost. Ale to naštěstí tady nehrozí.
  Nezbývá než popřát krásné bydlení a spoustu nových myšlenek.

  • Vítej, Jeanne. Zouvat ses nemusela, občas se tu brodíme v diskusním bahně. Ale ty nenašlapeš ani obuta v gumácích. A pohodlně se tu usaď, támhle vedle GTIho je zrovna místo, on ti rád vysvětlí, jak to tady chodí.

 7. Pěkné, Laco. Těším se, že jako knihovnice si tu pěkně počtu … a na ten dezert přijdu osobně 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *