Soudruhu Filipe, děkuji!

Když vrhat vejce, tak betonová


Víš, kámo, znal jsem chlápka, který v roce 1948 křičel: Kontrarevolucionáře vykopat a komunisty na jejich místa! Zavřeli ho na doživotí. A víš proč? Protože to křičel na hřbitově. Tehdy naše země vstoupila do éry socialismu. Vlády se ujali lidé, kteří nevěřili nikomu a nejméně sobě. Zem řídili hlupáci, kteří se báli všech a nejvíce sebe. Nerozuměli hrdinům, oprátka byla jejich jediným argumentem. Na tomto režimu bylo pozitivní pouze to, že se v roce 1989 zhroutil. Mezitím však komunisté zničili tisíce životů. Od neděle si večer co večer díky dokumentům z cyklu Proces H připomínám, co nelze zapomenout.

Hele, brácho, komunistická ideologie zabila miliony a pokřivila charaktery přežívajících. Nesmíš se proto divit, že dvacet let po tom, co přežili klinickou smrt, bolševikům stále chybí soudnost, když si stěžují na vysílání dokumentu, který sami natočili a režírovali. Má ale vůbec smysl očekávat soudnost od někoho, kdo si své sídlo v ulici Politických vězňů vyzdobí rudými hvězdami? Nezbývá tedy než Gottwaldovým pohrobkům alespoň poděkovat za připomenutí toho, jaké metody by používali, kdyby se znovu dostali k moci. Nezapomeň na to, až za pár hodin půjdeš k volbám.

A měj prosím ještě na paměti, že mezi červenou a oranžovou není velký rozdíl.

11 thoughts on “Soudruhu Filipe, děkuji!

 1. 🙂Růžové vidění mě již dávno opustilo. A v mém šatníku je nejvíc zelené 🙂 Ještě, že je svět tak barevnej 🙂

 2. PEKELNÉ SPEKTRUMNa korouhvi biobuřta, olšovou větví vymetaj svět. Lýkové sandály, na triku bílou velrybu, biomasu jako prokletí, promítají si po věčerech u jogurtu video o tom, jak zvěrovrazi mlátí tyčema od luxů tulení mláďata. Děti světa, zoufalci vesmíru. Hlávkovej salát, greenpitcha, všechno je to jeden lidskej zoufalec, hledající především sám sebe.

  Do tohou rudosvinní usvity zítřka. Všechno všem… vezmem, a nic nikomu… nedáme.

  A oranžové západy. Žádné západy, východy. Nebo, že by západy slunce? Jako temno… jo, to by šlo. Neboť oranžový socialismus je než předpokojem na cestě do pekla… do rudého pekla.

  Zbývá než naděje. Je chladná jak ledová kra. Je namodralá jako tvé žíly. Snaž se, aby krev z těch žil se za tebe nemusela jednou červenat… vždyť barvoslepost je v tomto kontextu než krutou výsadou slepých a hluchých…

 3. TEOVelká pochvala za Mladou frontu. Výbornej článek a hlavně… tvé výborné grafické šlehy. Doufám tedy, že jsi to ty…

  Ta cihla nahoře je fantasická. BRAVO TEO.

 4. Hlas mu nikdy nedám, do jeho partaje nikdy nevstoupím … ale přesto, měl jsem tu čest s Vojtou Filipem osobně dost dlouho klábosit a musím říct, že kdyby nebyl z oné strany, má můj hlas … člověk sečtělý, vtipný, necítíš z něj ani kousek zášti … nevěřím, že by byl upřímným zástupcem marxisticko-leninské ideologie, dokonce mám pocit, že ani nějak moc volby vyhrát nechce, že mu to takhle prostě vyhovuje … má sílu a vliv a stačí mu k tomu jen řinčet řetězy … ale nesmí se už NIKDY jako vítěz voleb dostat k moci … pak už by dělal jen to co mu velí pud sebezáchovy, tak jako v případě komentáře o Miladě Horákové … takže Vojtíšku sorry, ani můj hlas nedostaneš.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *