I prohra může být výhra

Veřejná zpověď sportovního fanouška


Píši mi čtenáři mého blogu, kontaktují mě followeři na Twitteru, známí mě zastavují na ulici. Prý jsem sportovní barbar, protože nesleduji zápasy českého týmu na hokejovém mistrovství světa. A ještě se tím povýšenecky chlubím. A zrovna ode mě by to prý nečekali, když mám tak rád sport.

Ano. Mám rád sport. Jenže všichni tu přeci už dávno víme, že jediným sportem na světě je fotbal, všechno ostatní je pouhá tělovýchova. Proto jsem ve středu nešel dříve z práce, abych sledoval čtvrtfinálový zápas českých hokejistů s Američany. Jediným důvodem, proč jít kvůli sportu dříve z práce je fotbal.

Proto jsem v pátek i přes naléhání některých rodičů nezrušil fotbalový trénink. Tímto znovu děkuji šestnácti malým borcům, kteří dali stejně jako já přednost fotbalovému míči před sledováním semifinálového zápasu hokejového mistrovství světa méně úspěšných. Ti nejlepší světoví hokejisté totiž právě bojují o Stanley Cup.

Každý víkend chodíme s Klárkou plavat. Proto nebudu sledovat ani zápas českých hokejistů o bronz. Ne, v sobotu jsme jít nemohli, byli jsme se totiž s dětmi podívat na derby českého venkova Teplice – Plzeň. Ach, ta krása fotbalu, kdy jsme se i přes fandění domácím mohli jako Slávisté radovat z vítězství Plzně.

Přesto dnes českým hokejistům přeji úspěch. Ne kvůli sobě, ale kvůli nim samotným.

Na fotbalovém zápase Teplice-Plzeň
Teplice – Plzeň 0:1, 14.05.2011

4 thoughts on “I prohra může být výhra

  1. Zklamals :O):O) sledovat MS v hokeji (repre ČR) je pro děti důležitý jako součást výchovy…. * nejlepší světoví hokejisti jsou zrovna tak právě na MS jako na marodce třeba…. a dost možná vůbec právě o SC nehrajou…. atd. Máš v tom HOKEJ pane!!! :O) ČE-ŠI!!! K povyšování fotbalu nad hokej a další parádní sporty se raději nebudu vůbec vyjadřovat….

  2. BLOG OFFŠEM[2] Martine, je to jen zdání. Pro zajímavost jsem si spočítal aktuální články na titulní stránce. Sedmdesát procent z nich je o jiných tématech než zmiňuješ.

    [3] GTI. moc děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *