Klaus je kurva

Napsal jsem nedávno na twitter, že až po vyhlášení prezidentské amnestie jsem zjistil, že na Seznamu i Googlu je můj blog první na frázi „Klaus je kurva“. Lidé zadávající do vyhledávačů toto spojení se dostanou na skoro pět let starý článek, který nemá prakticky žádnou informační hodnotu. Přesněji řečeno nesděluje nic, co tazatel již nevěděl předtím.

To mě samozřejmě mrzí, protože disciplínu zvanou blogování pěstuji mimo jiné proto, abych svým čtenářům rozšiřoval obzory. Rozhodl jsem se proto napsat nový článek, který by měl původní odkaz odsunout až na druhé místo, díky čemuž lidé zadávající do vyhledávačů předmětnou frázi dostanou šanci dozvědět se něco nového.

Takže, milí internetoví uživatelé, kteří jste na zmíněnou frázi přišli na můj blog a dokonce dočetli až sem, tak vězte, že vyhledávače Seznam a Google mají nástroj zvaný Našeptávač. Funguje to tak, že při zadávání textu do vyhledávacího políčka se na základě nejhledanějších frází nástroj snaží odhadnout, co se právě chystáte hledat.

Začnete-li tedy například do příslušného formuláře psát frázi “Klaus je”, Našeptávač Seznamu doplní možnosti Klaus je debil, hajzl, svině, vůl, hovado, idiot, zloděj, nebo zlodějská svině (v tomto pořadí). Kdežto uživatelé vyhledávače Google zdá se zase dávají přednost vyhledávání hesel Klaus je gay, žid, nebo ufňukaná bába.

Někteří z vás jste možná o funkci Našeptávač věděli. Takže pro vás bohužel zase nic nového. Ale to jste věděli, že jsem měl vždycky raději Google než Seznam?

3 thoughts on “Klaus je kurva

  1. Laco, jsem rád, že „stále“ bloguješ, žes „zase“ blogoval a že budeš blogovat. Tady u tohoto příspěvku se musím optat: O jakého Klause jde? 😉

    • Libore, také Tě rád vidím, klidně přispívej častěji.

      Že začali na můj blog chodit lidé na předmětnou fázi prakticky vzápětí po novoročním prezidentském projevu je dle mého náhoda. Klausů je v České republice 323 a kurva může být kterýkoliv z nich.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *