Vláda mocí opilá

Víš, Máňo, tohle by se za komančů stát nemohlo. Vzpomínám si, že jednou si mi volala na šichtu, že sis dala pár paňáků a vidíš rozmazaně. Stačilo ale jen najít brejle a bylo to v pořádku. Tenkrát taky lidi chlastali od nevidím do nevidím, ale žádnej politik si nikdy nedovolil otrávit národ a vytřít mu zrak prohibicí.

Dle mýho stačilo pro oslepnuvší uspořádat charitativní koncert dua Bílá – Hůlka. Ale rovnou zakázat prodej tvrdýho alkoholu? Jo, bojovat proti černýmu trhu tím, že jej posílím, voni musí bejt hlava, pane Vachmajstr! Víc esenbáků teď hlídá dodržování zákazu než hledá ty nelegální palírny a odvykačku s Kalouskem tak teď povíně nastoupil celej národ.

Hele, bábo, jenže nikdy se u nás nechlastalo tak urputně jako vod chvíle, kdy Hegr tu prohibici vyhlásil. A tresty za porušení prej budou tvrdý jak pančovanej chlast. Jen si vzpomeň na Ratha a to u něj našli jen víno! No a počkej kolik lidí se z radosti upije k smrti, až ten zákaz zrušej! Snad to bude do vánoc, protože jinak nevim, co ti koupím k Ježíšku.

Pokud prohibice přežije Silvestra, národ vystřízliví a uvidí, jakej je u nás bordel. Pak se snadněji než jindy nechá opít rohlíkem a heslo „Vrátím vám zpátky chlast“ vynese Miloše Zemana na hrad. To je můj střízlivý odhad. Teď si ale jdu dát panáka. Nikdy dřív jsem na něj neměl takovou chuť.

Na zdraví a na zdravý rozum!

5 thoughts on “Vláda mocí opilá

 1. Výborně napsaný!
  Jako při úmrtí Brežněva nebo když horníci dostali výplatu – ani kapka. Nemůžeme zpívat … Naštěstí do království krále Helmuta je to kousek.

 2. Hele Máňo, ten tvuj starej má recht! Zlatý slova! Já voči stejně už nepotřebuju, poněvadž mi vždycky vysvětlej, že to vidim špatně nebo že jsem viděl vlastně úplný hovno.
  Taky evim nevim, jestli to nebylo od toho Hegra skutečně krátkozraký v tom, že ušetří na výdajích za léčení alkoholiků když je nechá se navzájem vyvraždit. I támhle starýmu Josefovi u soustruhu ale v rovnici vyšlo, že ten mamlas udělal chybu v převodech stran a má obráceně znamínka.
  Ano, ano…včerejší domácí ořechovice byla skutečně vzrušující zážitek. Prolil jsem ji ale projistotu norským pivem.Co kdyby…? 😉 Palec hodně vysoko nahoru!!!

 3. Milá Máňo, dokud budeme zemí vína a piva, naštěstí nevystřízivíme. Ale Zeman na hrad? Radši mi podejte panáka a budu pít od nevidím do nevidím (v dnešním měřítku – dvě deci vydržím).
  Tak teda na zdraví! (To se asi zrovna nehodí, co?) Do němoty? (Němým národem jsme již dlouho.) To je vlastně fuk. Hlavně nevidět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *