Olympijský Laco

Volal mi hned. Ještě byl po té nepovedené stovce udýchaný. Oba jsme věděli, že problém není jen v té patě. Chtěl se sejít. Potřeboval radu. Ale neměl jsem čas. Jen pár dní předtím mi totiž ze stejného místa jako Roman volala Simona a počátkem září jsem měl domluvené běhání s Bárou. A to jsem ještě netušil, že se nečekaně ozve Jirka.

Až teď o víkendu to konečně klaplo. Klárka ve čtvrtek odjela do Prahy na republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů a v sobotu jsme jí na strahovský kopec přijeli fandit. Ve volné chvíli jsem se v útrobách stadionu s úspěšným olympijským desetibojařem sešel a probral plán společných atletických tréninků.

Domluvili jsme se, že na příští olympiádu do Ria pojede ten… hezčí.

Roman a Laco, dvě olympijské naděje

 

8 thoughts on “Olympijský Laco

 1. Ty vole, když si dáváš takový těžký disciplíny, tak se pak nediv, že nikam nejedeš! Podle si měl větší šanci v tom desetiboji 😉

  • Tomíku, jako každá seriózní soutěž mužské krásy bude i tato kromě vzhledu hodnotit inteligenci, životní nadhled a smysl pro humor, aby nakonec stejně vyhrál ten s největším pérem. Takže jsem v klidu.

   • Jak říkám, raději se do ničeho, o čem dopředu nic nevíš, nepouštěj. Nebo jste už byli spolu ve sprše? 😉

 2. Ty woe, Laco, proč se všechny ty sportovní kelebrity chtějí fotit zrovna s tebou? 😉

  • Protože jsem Vankelte jediný sportovec, který umí psát. Ostatní si jen umí prohlížet obrázky. Ale Roman slíbil, že si můj článek i přečte. On byl vždycky jiný.

 3. Možná sis toho všiml. Těsně před tou stovkou. Už byli zakleklí, když se Roman zvedl a spěšně něco ťukal do ajfouna, kterého měl položeného na bloku.

  Psal mi sms: “ Pošli číslo na Laca, budu ho potřebovat. “

  S výstřelem jsem mu odpověděl : “ Ty vole já nevím, musím se ho nejdřív zeptat “

  Na padesáti metrech mi od něj pípla další zpráva: “ Prosím … “

  Cíl už protínal s úsměvem na rtech a číslem v kapse. No a dál už to znáš.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *